Dodatki do pokoju dziecka

Prezentujemy ciekawą i bogatą ofertę dodatków do pokoju dziecięcego, których głównym zadaniem jest wspomożenie wszechstronnego rozwoju dziecka. U nas znajdziecie Państwo bujaki dla dziecisuchy basen z kulkami czy ściankę wspinaczkową, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić i rozwiną swoją motorykę. Przedstawiamy produkty zaprojektowane zgodnie z założeniami metody Montessori, wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, które pobudzą zmysły dziecka i nauczą samodzielności, w tym helper kitchen. Dodatki to również stolik i krzesełka dla dzieci, dekoracje ścienne oraz przewygodne pufy.  

Basen z kulkami - Velvet 200 Basen z kulkami - Velvet 200
Producent: MB
Cena: 355,00 zł
szt.
zobacz więcej
Domowy plac zabaw - 5 elementów/beżowy Domowy plac zabaw - 5 elementów/beżowy
Producent: MB
Cena: 625,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fotel Uszak Fotel Uszak
Producent: somebunny
Cena: 725,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny biały Pomocnik kuchenny biały
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny z tablicą szary Pomocnik kuchenny z tablicą szary
Producent: MB
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stolik dla dziecka kwadratowy Stolik dla dziecka kwadratowy
Producent: somebunny
Cena: 385,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stolik drewniany - Color Stolik drewniany - Color
Producent: vsp
Cena: 425,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stolik okrągły - Color Stolik okrągły - Color
Producent: vsp
Cena: 595,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ścianka wspinaczkowa - moduł szary Ścianka wspinaczkowa - moduł szary
Producent: nuki
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zjeżdżalnia dla dzieci Scandi (szara) Zjeżdżalnia dla dzieci Scandi (szara)
Producent: MB
Cena: 675,00 zł
zobacz więcej
Baby Gym Baby Gym
Producent: Troll Nursery
Cena: 145,00 zł
zobacz więcej
Basenik z kulkami - kwadrat 200 Basenik z kulkami - kwadrat 200
Producent: MB
Cena: 395,00 zł
szt.
zobacz więcej
Basenik z kulkami - Velvet 200 Basenik z kulkami - Velvet 200
Producent: MB
Cena: 345,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bujak dla dziecka - Skuter Italy Bujak dla dziecka - Skuter Italy
Producent: childhome
Cena: 395,00 zł
zobacz więcej
Bujak dla dziecka - Skuter Pink Bujak dla dziecka - Skuter Pink
Producent: childhome
Cena: 395,00 zł
zobacz więcej
Bujak dla dziecka - Skuter Rust Bujak dla dziecka - Skuter Rust
Producent: childhome
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bujak na biegunach - Konik Bujak na biegunach - Konik
Producent: childhome
Cena: 395,00 zł
zobacz więcej
Bujak na biegunach - My First Car Bujak na biegunach - My First Car
Producent: childhome
Cena: 395,00 zł
zobacz więcej
Bujak na biegunach - Słonik Bujak na biegunach - Słonik
Producent: childhome
Cena: 395,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bujak na biegunach - Żyrafa Bujak na biegunach - Żyrafa
Producent: childhome
Cena: 395,00 zł
zobacz więcej
Dekoracja na ścianę - Głowa Żyrafy Dekoracja na ścianę - Głowa Żyrafy
Cena: 249,00 zł
zobacz więcej

Dodatki do pokoju dziecięcego

W żadnym pokoju dla dziecka nie powinno zabraknąć dodatków. Pamiętajmy jednak, że pomiędzy dodatkami a dekoracjami jest pewna subtelna różnica. Dekoracje do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego, to różnego rodzaju tekstylia (kolorowe poduszki, kapy na łóżko, dywany, zasłony), oświetlenie, czy ozdoby, które możemy zawiesić na ścianach (obrazy, plakaty), wazoniki, flakoniki, etc. Natomiast dodatki, oprócz tego, że też stają się pewnego rodzaju ozdobą pokoju, przede wszystkim mają na celu wspieranie rozwoju psychoruchowego dziecka. Dlatego ważnym jest, aby dodatki do pokoju dziecięcego dobierane były adekwatnie do wieku naszej pociechy.

Dodatki Montessori

Metoda Montessori, której autorką była włoska lekarka Maria Montessori, jest systemem wychowawczym dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mającym na celu wszechstronny rozwój dziecka tak, aby wydobyć jego potencjał we wszystkich sferach życia. By tak się stało, otoczenie edukacyjne dziecka powinno być wyposażone w wielosensoryczne dodatki wykonane z naturalnych materiałów, które będą pobudzać zmysły, rozwijać koordynację ruchową i uczyć samodzielności.

Deska balansująca - milion pomysłów na zabawę

Deska do balansowania jest jedną z rodzaju zabawek Montessori. Wykonana z naturalnego materiału - sklejki drewnianej rozwija nie tylko motorykę dziecka, ale także jego kreatywność. Balansowanie na desce pozytywnie stymuluje zmysł równowagi u dziecka, który odgrywa ważną rolę w codziennym życiu. Zaburzenia zmysłu równowagi mogą powodować upadki i kontuzje. Deska balansująca to także źródło pomysłów na dobrą zabawę. Może służyć, na przykład za kołyskę dla lalek, most dla samochodzików, zjeżdżalnię dla misia lub za coś zupełnie nieoczekiwanego i nieoczywistego. I właśnie na tym polega kreatywność i jej rozwijanie u dziecka:)

Zjeżdżalnia dla dzieci - plac zabaw w pokoju dziecięcym

Zjeżdżalnie dla dzieci i drabinki, które możemy rozłożyć w pokoju dziecięcym tworząc domowy plac zabaw, są kolejnym przykładem dodatków pozwalających dziecku na rozwój jego motoryki, dając równocześnie ogrom radości. Każde dziecko uwielbia zjeżdżanie, ślizganie, czy wspinanie się, a wszystkie te działania wspierają i rozwijają koordynacje ruchową małego człowieka. Chcąc  jeszcze bardziej urozmaicić zabawę, można włożyć ślizg zjeżdżalni do basenu z kolorowymi kulkami.

Basen z kulkami dla dzieci - kolorowe piłeczki

Basen z kolorowymi kulkami jest kolejną atrakcją dla wielu dzieci. Może nie tak ogromny, jak w centrach handlowych, ale w centrum pokoju dziecięcego będzie ciekawym i mądrym dodatkiem. Zanurzanie się maluszka w kolorowych kulkach, próby wstawania i poruszania się w wśród uciekających piłeczek to wszystko, co wpływa na rozwój jego koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Przy okazji, można uczyć dziecko rozpoznawania kolorów wybierając poszczególne kulki i nazywając je.

Pomocnik kuchenny - dla amatorów gotowania

Dodatki dla dziecka nie muszą wyłącznie znajdować się w jego pokoju. Zgodnie z wychowaniem metodą Montessori, w środowisku dziecka powinny znaleźć się przedmioty, które pomogą mu w rozwijaniu różnych umiejętności i zainteresowań. Jednym z przykładów może być pomocnik kuchenny (kitchen helper), dzięki któremu wspólnie z dzieckiem przygotujemy smaczny posiłek. Oczywiście należy pamiętać o bezpieczeństwie dziecka i ustawić pomocnik kuchenny w miejscu nie zagrażającym jego zdrowiu, np. z dala od kuchenki gazowej, czy płyty kuchennej, a także w bezpiecznej odległości od ostrych noży. Pomoc dziecka w kuchni może się przydać przy wspólnym pieczeniu ciasteczek lub babeczek. Możemy wówczas razem z dzieckiem wycinać foremkami kształty pierniczków, przyozdabiać gotowe już ciasteczka albo poprosić o pomoc w wyścielaniu formy na muffinki kolorowymi papilotkami. Czasem pomocnik kuchenny wyposażony jest w tablicę, na której dziecko może "zapisać" swój ulubiony przepis.

Ścianka wspinaczkowa - by mierzyć wysoko

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecięcym, choć dla niektórych może brzmieć przerażająco, jest bardzo dobrym pomysłem i rozwiązaniem. Domowa ścianka wspinaczkowa dla dziecka nie wymaga specjalistycznego sprzętu w postaci lin, czy uprzęży, a żeby wejść na szczyt nie trzeba czekać na okno pogodowe - bo to w pokoju dziecka jest zawsze:) Pod względem bezpieczeństwa, domowa ścianka wspinaczkowa wykonana jest z największą dbałością o szczegóły oraz odporna na użytkowanie. Możliwość przepinania uchwytów pozwala za każdym razem przejść nową drogą. Ścianka wspinaczkowa sprzyja nie tylko ogólnemu rozwojowi fizycznemu, rozwija siłę i wytrzymałość mięśni, zwiększa gibkość i zakres ruchów, ale przede wszystkim kształtuje prawidłową sylwetkę dziecka. Ścianka w pokoju dziecka to także możliwość rozładowania nadmiaru energii, który może przeszkadzać w skoncentrowaniu się i nauce. Może właśnie dzięki niej nasze dzieci staną się kolejnym pokoleniem "lodowych wojowników".

Pufy - dla wszystkich

Pufy - lubiane przez wszystkich bardzo wygodne "meble nie-meble", które mogą służyć jako siedziska, stoliki, podnóżki czy miejsca do leżenia. Bardziej miękkie, bardziej twarde, w przeróżnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Pufy są idealnym dodatkiem do pokoi dziecięcych, młodzieżowych i rodzinnych salonów, w których posłużą do zabawy i relaksu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl