Pokój młodzieżowy 

Pokoje młodzieżowe powinny być urządzane wspólnie przez rodziców i dzieci, które często same chcą decydować o wystroju swojego pokoju. Wiek nastoletni to okres dojrzewania, często połączony z buntem i definiowaniem samego siebie przez dorastające się dzieci. To czas, kiedy młody człowiek chce mieć przyjazne miejsce dla siebie, w którym będzie mógł odpocząć, czy pobyć sam. I właśnie takim miejsce powinien być pokój młodzieżowy. Przedstawiamy gotowe aranżacje pokoi młodzieżowych dla chłopców i dziewczyn, z wykorzystaniem mebli dostępnych w naszym sklepie, a które być może zainspirują Państwa do wspólnego urządzenia pokoju Waszego dziecka. 

Pokoje nastolatków

Aranżacja pokoi nastolatków często odbywa się wspólnie z dziećmi, ponieważ to one chcą już decydować o wyglądzie i wystroju swojego pokoju. Okres nastoletni w wieku każdego dziecka jest bardzo ważny, w organizmie zachodzą ogromne zmiany hormonalne, zmienia się jego fizyczność i psychika. Dla wielu dzieci jest to czas trudny i nie do końca zrozumiały. Dlatego pokój dla nastolatków jest bardzo ważnym miejscem. Staje się ich eremem, w którym chcą czuć się bezpiecznie, a czasem samotnie. Mądry rodzic powinien to zrozumieć i uszanować. Dlatego, oczywiście w granicach rozsądku, pozwólmy dziecku zaprojektować jego przestrzeń. Dzięki temu pokażemy mu, że mamy do niego zaufanie i szanujemy jego wybór. Równocześnie dziecko nabierze przekonania i pewności, że może do nas zawsze przyjść i porozmawiać, gdy będzie tego potrzebować.

Aranżacje pokoju młodzieżowego

Najbardziej lubiane aranżacje pokoju młodzieżowego to te zaprojektowane w stylu skandynawskim lub nowoczesnym. Przy czym, ten pierwszy częściej wybierany jest przez nastoletnie dziewczyny, a drugi - nowoczesny - przez chłopców. Dlaczego? Obydwa style charakteryzuje prosta forma, bez zbędnych zdobień. Jednak pokój urządzony w stylu skandynawskim lubi naturalne materiały (drewno, len, bawełna) i miękkie tkaniny, takie jak koce i poduszki. Te z kolei są ulubionym i bardzo często wybieranym dodatkiem do pokoju nastolatek. Z kolei styl nowoczesny bazuje na prostocie i minimalizmie oraz stonowanych odcieniach, jak biel, beż, szarość, czy czerń, czyli rzeczach lubianych przez chłopców. Często nastoletni chłopcy urządzają swój pokój w nowoczesnym stylu zupełnie nieświadomie, kierując się wyłącznie wygodą rozwiązań i jak najprostszym utrzymaniem porządku.

Dekoracje do pokoju młodzieżowego

Dekoracje do pokoju młodzieżowego są domeną nastoletnich dziewczyn. Dziewczynki bez względu na wiek zawsze chcą, aby ich pokój był ładnie ozdobiony. Poza wcześniej wspomnianymi poduszeczkami, bardzo często w pokoju nastolatek spotkać można rozwieszony sznury lampek, kolorowe girlandy, wazoniki, flakoniki, etc. Obowiązkową dekoracją pokoju nastolatek jest też ukochany miś z dzieciństwa, do którego zawsze można się przytulić. W pokoju nastoletnich dziewczyn można również spotkać toaletkę z lustrem, która poza funkcją praktyczną stanowi ciekawą dekorację.

Gadżety do pokoju młodzieżowego

Gadżety do pokoju młodzieżowego większości z nas kojarzyć się będą z pokojem nastoletnich chłopców. I słusznie. Tu dekoracje są zbędne. Ważne jest ich praktyczne zastosowanie. Gadżety w pokoju nastolatków mogą przybierać różne formy, od akcesoriów komputerowych, przez plakaty z idolami, instrumenty muzyczne, a na sprzętach treningowych kończąc. Jednym z najpopularniejszych gadżetów do pokoju młodzieżowego, który równocześnie stanowi jego dekorację jest fotel gamingowy:)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl