Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Materace Hevea

Przedstawiamy materace Hevea polskiego producenta atestowanych i certyfikowanych materacy dla dzieci, cieszących się bardzo dobrą opinią. Produkty posiadają aktualne atesty i certyfikaty oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Pokrowce przebadane zostały w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi i posiadają certyfikaty Eko-Tex i Bezpieczny dla Dziecka. W ofercie materace piankowe i lateksowe dla najmłodszych oraz wytrzymałe materace sprężynowe dla starszych dzieci i młodzieży. Materace dostępne są we wszystkich popularnych rozmiarach oraz różnych twardościach, co pozwala na dobór tego najodpowiedniejszego. 

 

Materac z lateksem - Hevea Baby Max Materac z lateksem - Hevea Baby Max
Producent: Hevea
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy - Hevea Baby Materac lateksowy - Hevea Baby
Producent: Hevea
Cena: 455,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy - Hevea Drive Materac lateksowy - Hevea Drive
Producent: Hevea
Cena: 395,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy - Hevea Junior Materac lateksowy - Hevea Junior
Producent: Hevea
Cena: 765,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac lateksowy - Hevea Junior Max Materac lateksowy - Hevea Junior Max
Producent: Hevea
Cena: 1 075,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy - Hevea Airmax 3D Materac piankowy - Hevea Airmax 3D
Producent: Hevea
Cena: 455,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy - Hevea Baby Blue Materac piankowy - Hevea Baby Blue
Producent: Hevea
Cena: 355,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy - Hevea Baby Eco Materac piankowy - Hevea Baby Eco
Producent: Hevea
Cena: 315,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy - Hevea Duo Activia Materac piankowy - Hevea Duo Activia
Producent: Hevea
Cena: 395,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac piankowy - Hevea Young Blue Materac piankowy - Hevea Young Blue
Producent: Hevea
Cena: 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac z lateksem - Hevea Snudo Max Materac z lateksem - Hevea Snudo Max
Producent: Hevea
Cena: 995,00 zł
szt.
zobacz więcej

Materace dla dzieci

Zakup odpowiedniego materaca dla dziecka jest tak samo ważny, jak wybór łóżeczka, a może i ważniejszy. Dlatego, wybierając materac należy zwrócić uwagę na kilka czynników warunkujących zadowolenie z jego użytkowania:

rozmiar materaca

praktycznie można wydzielić trzy rozmiary materacy:

  • do łóżeczek dziecięcych ze szczebelkami: 60x120cm i 40x170cm (najbardziej popularne)
  • do łóżeczek dla dzieci starszych: 80x160cm do 80x180cm
  • do łóżek młodzieżowych: 90x200cm i szersze

twardość materaca 

podstawową funkcją materaca jest zapewnienie prawidłowego podparcia dla kręgosłupa i sylwetki w czasie snu. Wybranie zbyt miękkiego lub zbyt twardego materaca może przyczynić się do powstania wielu schorzeń. Twardość materaca określa się przy pomocy symboli H1-H4, które określają dopuszczalną wagę użytkownika. I tak:

  • H1 - do 60 kg
  • H2 - 60-80 kg
  • H3 - 80-100 kg
  • H4 >100kg

wypełnienie materaca

do wyboru mamy sprężyny albo pianę oraz lateks. Trudno odpowiedzieć na pytanie, które wypełnienie jest lepsze, zależy bowiem od naszych indywidualnych preferencji. Dla najmłodszych użytkowników najczęściej oferowane są materace lateksowe, lateksowo-kokosowe oraz piankowe.

Materac dla niemowlaka

Materac do łóżeczka dziecięcego powinien posiadać właściwości antyalergiczne oraz antyseptyczne, dlatego najczęściej oferowanymi są materace lateksowe lub piankowe. Materace te zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, a także zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. W przypadku najmłodszych użytkowników jest to o tyle ważne, że przez pierwsze miesiące życia spędzają w łóżeczkach bardzo dużo czasu.

Stopień twardości materaca dla niemowlaka powinien być tak dobrany, by zapewnić dziecku stabilną ochronę kręgosłupa. Jednak zbyt twardy materac może sprawiać dyskomfort w czasie snu i odpoczynku, a zbyt miękki powodować zapadanie się dziecka i utrudniać jego ruchy. Idealnym rozwiązaniem byłby materac o średnim stopniu twardości.

Rozmiar materaca odpowiednio dobieramy do rozmiaru łóżeczka. Przeważnie mamy do wyboru 60x120cm lub 70x140cm.

Wszystkie materace dla niemowląt powinny posiadać Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka oznaczającą spełnianie przez produkt podstawowych standardów higieny i bezpieczeństwa użytkowania.

Materac dla dziecka - starszak i nastolatek

Materac dla dziecka starszego, podobnie jak dla niemowlaka powinien charakteryzować się właściwościami antyalergicznymi i antyseptycznymi. Powinien również zapewniać odpowiednią wentylację, chroniącą dziecko zarówno przed przegrzewaniem, jak i wychładzaniem. Ważną rzeczą jest także zdejmowany pokrowiec, który możemy wyprać w pralce.

Materac dla starszaka czy nastolatka powinien być średniej twardości, stanowić stabilną ochronę i podporę dla kręgosłupa i całej sylwetki, zapewnić wygodę i komfort w czasie snu i odpoczynku. Dla dzieci w tym wieku bardzo dobrze sprawdzą się materace lateksowe, z pianki wysokoelastycznej, materace dwustronne o zróżnicowanym stopniu twardości.

Hevea materace - materace dla dzieci i młodzieży

W naszym sklepie znajdziecie Państwo bogatą ofertę Fabryki Materaców Hevea, polskiego producenta atestowanych i certyfikowanych materaców, którego produkty cieszą się zaufaniem licznego grona klientów.

Materace dla niemowląt i dzieci z kolekcji Hevea wykonane są wyłącznie ze sprawdzonych produktów. Każdy z materaców posiada wkład i pokrowiec, a materace lateksowe wyposażone są w membranę ochronną pomiędzy nimi. Produkty posiadają aktualne atesty i certyfikaty oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Pokrowce przebadane zostały w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi i posiadają certyfikaty Eko-Tex i Bezpieczny dla Dziecka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl