Pokoje dla dziewczynki

Pokoje dla dziewczynek różnią się między sobą nie tylko stylem w jakim zostały urządzone, ale umeblowaniem, dodatkami i dekoracjami, które często odzwierciedlają zainteresowania dziecka. Pokój dziewczynki pełen jest maskotek, kolorowych pojemników na przybory plastyczne oraz mebelków, przy których można usiąść i rysować, natomiast pokój dla dziewczyny nastoletniej rozróżnia przestrzeń do nauki i sypialniano-garderobianą. Przedstawiamy aranżacje, które pomogą urządzić mały pokój dla dziewczynki tak, by był jak najbardziej funkcjonalny oraz pomysły na pokoje dziewczynek, w których metraż nie stanowi ograniczenia.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki - Luna Pokój dziecięcy dla dziewczynki - Luna
Producent: Lenart
Cena: 3 665,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój młodzieżowy dla dziewczyny Pokój młodzieżowy dla dziewczyny
Producent: Lenart
Cena: 4 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój młodzieżowy na poddaszu Pokój młodzieżowy na poddaszu
Producent: Lenart
Cena: 3 435,00 zł
szt.
zobacz więcej
Aranżacja pokoju dla dziewczynki - Classic Aranżacja pokoju dla dziewczynki - Classic
Producent: KK
Cena: 4 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lawendowy pokój dla dziewczynki Lawendowy pokój dla dziewczynki
Producent: Lenart
Cena: 5 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój 5 latki - meble Nuki Pokój 5 latki - meble Nuki
Producent: nuki
Cena: 5 788,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój 6 latki - meble Julia Pokój 6 latki - meble Julia
Producent: KK
Cena: 4 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla 4 latki - Dreams Pokój dla 4 latki - Dreams
Producent: KK
Cena: 3 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziesięciolatki - Lenny Pokój dla dziesięciolatki - Lenny
Producent: Lenart
Cena: 2 735,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczynek - meble Collet Pokój dla dziewczynek - meble Collet
Producent: Matkowski
Cena: 3 845,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczynki - meble Stars Pokój dla dziewczynki - meble Stars
Producent: pnw
Cena: 3 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczyny 14 lat - meble Bella Pokój dla dziewczyny 14 lat - meble Bella
Producent: pnw
Cena: 5 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dwunastolatki - meble Babushka Pokój dwunastolatki - meble Babushka
Producent: wld
Cena: 5 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Projekt pokoju dla dziewczynki - Bella Projekt pokoju dla dziewczynki - Bella
Producent: pnw
Cena: 3 150,00 zł
szt.
zobacz więcej

Pokój dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki jest jednym z najchętniej projektowanych pokoi. Ogromna różnorodność mebli i dodatków do pokoju dziewczęcego pozwala praktycznie urządzić go w każdym stylu wnętrzarskim, jak chociażby skandynawskim, prowansalskim, nowoczesnym czy retro. I pewnie w wielu innych, których nie przytoczono. Cechą wspólną pokoi dla dziewczynek, bez względu na ich wiek, jest chęć udekorowania ich tak, by wskazywały na gusta i zainteresowania użytkowniczek.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki

Aranżacja pokoju dziecięcego dla dziewczynki, podobnie zresztą jak chłopięcego, jest zajęciem, w które angażują się zarówno rodzice jak i dziadkowie. Większości z nas bowiem pokój małej dziewczynki kojarzy się z dużą ilością pluszowych misiów, kolorowymi ścianami i tekstyliami, które nadają pomieszczeniu ciepłego i przytulnego wyglądu. Często na ścianach w pokoju dziecięcym dla dziewczynki położona jest tapeta z delikatnym motywem, naklejona postać tajemniczego jednorożca lub po prostu - są pomalowane pastelowymi farbami. Dużą rolę odgrywają także tekstylia: zasłony, baldachim nad łóżeczkiem, kolorowe poduszeczki w różnych rozmiarach czy dywanik w centralnej części pokoju. Bardzo często same mebelki do pokoju dziewczynki stają się jego ozdobą i podkreślają jego dziewczęcy charakter. Dzieje się tak na przykład za pomocą uchwytów w kształcie gwiazdek lub serduszek oraz wykańczających je dekorów. Podobnie oświetlenie w pokoju dziewczynki może pełnić rolę dekoracyjną. Lampa sufitowa będąca głównym źródłem światła w pokoju może zostać uzupełniona o śliczną lampkę nocną, na przykład w kształcie króliczka, która dyskretnie oświetli pokój przed zaśnięciem.

W pokoju małej dziewczynki ważne miejsce powinna odgrywać przestrzeń do zabawy. Warto ją zorganizować w postaci fotelików dla dzieci lub mini sofy i stoliczka, przy którym dziecko wraz z koleżankami będzie mogło rysować, grać w gry, układać puzzle lub usiąść i porozmawiać przy herbatce i pysznej szarlotce. Dziewczynki bardzo lubią wykonywać różne prace plastyczne i właśnie takie miejsce pozwoli im realizować się artystycznie wykonując na przykład laurkę dla babci i dziadka z okazji ich święta:)

Równie ważne w pokoju dziecięcym dla dziewczynki jest miejsce do odpoczynku. Łóżeczko dla dziewczynki zawsze powinno być dobrane do wieku i wzrostu dziecka. Dla dziewczynek, które już wyrosły z łóżeczek dziecięcych i teraz śpią na łóżkach typu tapczanik warto w początkowym okresie zamontować barierkę do łóżka, która uchroni dziecko przed wypadnięciem z niego w czasie snu. Łóżko dla dziewczynki to właściwie osobny temat. Wystarczy wspomnieć, że dużą popularnością w pokojach dziewczynek cieszą się łóżka domki, które stwarzają prawie nieograniczone możliwości dekoracyjne!

Pokój młodzieżowy dla dziewczyny

Pokój nastolatki bardzo często urządzany jest przez nią samą. Młode dziewczyny szukają inspiracji u koleżanek, na stronach internetowych lub czasopismach i przenoszą "podpatrzone" dekoracje do swoich pokoi. Wchodząc do pokoju młodzieżowego dziewczyny od razu możemy poznać jej upodobania i zainteresowania, bowiem w wielu pokojach są one chętnie eksponowane.

W pokoju młodzieżowym dziewczyny ważne miejsce odgrywa jego umeblowanie. Oprócz szafy na ubrania, która w wielu przypadkach okazuje się zbyt mała, ważne jest miejsce do nauki i odpoczynku. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego biurka, najlepiej z szafką lub szufladkami oraz regulacją wysokości oraz wygodnego krzesła. Nastolatki dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej przy biurku, a zorganizowanie ergonomicznej przestrzeni w czasie nauki i odrabiania lekcji pozwoli zachować prawidłową i zdrową pozycję. Równie ważne jest miejsce do wygodnego odpoczynku, czy to w postaci łóżka, czy sofy.

Pamiętajmy także, że wiek nastoletni to czas, w którym nasze dziecko dojrzewa. To czas ogromnych zmian hormonalnych w organizmie młodej osoby, jej fizyczności i psychiki. Zdarza się, że dzieci przechodzą ten okres bardzo ciężko, potrzebują miejsca, w którym będą mogły się odizolować i wyciszyć. I takim miejscem powinien być pokój nastolatki. Miejscem, w którym będzie czuła się dobrze i bezpiecznie. A my, jako rodzice powinniśmy pomóc dziecku takie właśnie miejsce stworzyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl