Pokój dla dziecka

Przedstawiamy różne aranżacje pokoju dziecięcego, które być może staną się dla Państwa inspiracją w urządzaniu własnego pokoju dla dziecka. To, co powinno definiować każdy pokój dziecięcy to przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność, a wyposażenie pokoju należy dopasować do wieku dziecka. Wśród naszych propozycji znajduje się pokój dziecięcy dla dziewczynki oraz pokój dziecięcy dla chłopca wyposażone w meble dostępne w naszym sklepie. Przygotowaliśmy gotowe zestawy mebli, dzięki którym umeblujecie Państwo kompletnie pokój dla dziecka zyskując przy tym gwarancję wysokiej jakości i zadowolenia.

Pokój 5 latki - meble Nuki Pokój 5 latki - meble Nuki
Producent: nuki
Cena: 5 788,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziecka - meble Minimondo Pokój dla dziecka - meble Minimondo
Producent: Matkowski
Cena: 8 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla małego chłopca - meble Olaf Pokój dla małego chłopca - meble Olaf
Producent: KK
Cena: 3 420,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dzieciecy - zestaw Elefante Pokój dzieciecy - zestaw Elefante
Producent: pnw
Cena: 3 410,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dziecięcy - meble Swing Pokój dziecięcy - meble Swing
Producent: drewnostyl
Cena: 7 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dziecięcy na poddaszu - TUTU Pokój dziecięcy na poddaszu - TUTU
Producent: BFM
Cena: 6 097,00 zł
szt.
zobacz więcej
Projekt pokoju dla dziecka - meble Basic Projekt pokoju dla dziecka - meble Basic
Producent: wld
Cena: 5 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Projekt pokoju dziecięcego Projekt pokoju dziecięcego
Producent: drewnostyl
Cena: 7 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Pokój dziecięcy - meble Marsylia Pokój dziecięcy - meble Marsylia
Producent: drewnostyl
Cena: 7 191,00 zł
szt.
zobacz więcej

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to miejsce szczególne w całym domu. Urządzając go chcemy, by wyglądał jak z bajki, zwłaszcza gdy urządzamy go dla młodszych dzieci. Ale przede wszystkim pokój dziecka musi być pomieszczeniem bezpiecznym. Przy czym, bezpieczeństwo w pokoju dziecka powinno być rozumiane w szerszym kontekście. 

Po pierwsze, pokój dla dziecka powinien być miejscem, w którym nasza pociecha będzie czuła się dobrze. Będzie chciała w nim przebywać, bawić się i zasypiać. Będzie się z tym miejscem identyfikować. Dlatego ważnym jest, aby urządzić pokój dziecięcy tak, by był atrakcyjny dla naszego dziecka nie tylko pod kątem wyglądu, ale również znajdujących się tam przedmiotów. Postawmy raczej na jasne, pastelowe kolory i naturalne materiały, które same w sobie są przytulne i nadają pomieszczeniu przyjaznego charakteru. Postarajmy się również ustawić w pokoju dziecięcym faktycznie potrzebne przedmioty, oczywiście poza meblami, tak by stworzyć dziecku przestrzeń potrzebną do zabawy, która w tym wieku jest bardzo ważna. To własnie dzięki zabawie, maluch będzie poznawał nowe rzeczy, ich strukturę, uczył się ich używać, a tym samym zdobywał i rozwijał różne umiejętności. 

Po drugie, zachowanie bezpieczeństwa w pokoju dziecka poprzez wybór odpowiednich mebli i dodatków. Przede wszystkim warto postawić na przedmioty wykonane z atestowanych materiałów oraz te, które spełniają normy narzucane przepisami. Dzięki temu mamy gwarancję, że kupujemy produkty bezpieczne dla dzieci. Bezpieczne meble dla dzieci to również te, które posiadają zaokrąglone krawędzie, systemy samodomyku w drzwiach i szufladach, a czasem możliwość przymocowania do ściany, co zapobiega ich przewróceniu. Mebel  bezpieczny to także mebel dobrany do wieku dziecka. Podobnie dodatki w pokoju dziecięcym w postaci zabawek powinny być dobrane adekwatnie do wieku dziecka, np. pozbawione małych elementów, które dziecko może połknąć "w procesie poznawczym" lub ostrych.

Dekoracje do pokoju dziecka

Wybierając dekoracje do pokoju dziecka również powinniśmy się wykazać pewnym umiarem. Ładnie wcale nie znaczy dużo. Pamiętajmy, że urządzamy pokój dziecięcy, czyli małej osóbki, która nie zna się na wystroju wnętrz, czy panujących trendach, a tym samym nie doceni włożonej przez nas pracy w dekorowanie pokoju, ani też nie będzie nam miała za złe, że czegoś w nim brakuje. Zbyt duża ilość pluszowych misiów, poduszeczek, czy innych tekstylnych dodatków być może wygląda atrakcyjne, ale tak naprawdę stanie się jedynie siedliskiem kurzu i roztoczy, które mogą stać się czynnikami wywołującymi alergię. Czasem wystarczy jeden miś, oryginalna lampka w kształcie zwierzątka czy ozdoba naklejana na ścianę, by pokój dziecka był ładnie udekorowany.  

Dodatki do pokoju dziecka

Dobór odpowiednich dodatków do pokoju dziecięcego jest bardzo istotny z punktu dbania i wspierania prawidłowego rozwoju dziecka. Przedmioty, które mogą pełnić funkcję dodatków do pokoju dziecięcego powinny pojawić się w nim już w pierwszych tygodniach życia dziecka. Jednym z nich jest kołyska dla dziecka, która "naśladuje" ruch znany maluszkowi jeszcze z życia płodowego. Kołysanie jest bardzo ważnym elementem w rozwoju motoryki i koordynacji ruchowej dziecka. Innym praktycznym dodatkiem może być kojec dla dziecka, który zagwarantuje maluszkowi bezpieczne miejsce do zabawy w czasie gdy jesteśmy zajęci innymi obowiązkami domowymi. Wraz z rośnięciem dziecka, w jego pokoju mogą pojawić się: stoliczek, przy którym dziecko będzie się nie tylko bawić, ale również zje popołudniową przekąskę, może deska balansująca, która również pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i zmysł równowagi dziecka, etc. Podobnie zabawki, które można uznać za dodatek do pokoju dziecka warto wybrać takie, które będą pozytywnie stymulowały rozwój dziecka w poszczególnych latach jego życia. Nie warto kupować wielu zabawek jednocześnie, ani tym bardziej "na wyrost" gdyż dziecko otoczone zbyt dużą ich ilością, tak naprawdę nie będzie wiedziało w co i czym się bawić.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl