Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kosz Mojżeszowy

Kosze Mojżesza coraz bardziej cieszą się popularnością wśród rodziców i stają się nieodzownym elementem wyprawki dla noworodka. I nic dziwnego. Kosz mojżeszowy dzięki swoim niewielkim rozmiarom ciasno otula maluszka, stwarzając mu wygodne i bezpieczne miejsce do spania, a dla rodzica jest bardzo wygodny w przenoszeniu. Uniwersalne wzornictwo pozwala dopasować kosz Mojżesza do każdego pomieszczenia. Oferowane w naszym sklepie kosze Mojżesza wykonane są wyłącznie z naturalnych i oddychających materiałów, które są najzdrowsze dla noworodka. 

Kosze Mojżesza

Kosze Mojżesza są alternatywą dla łóżeczek niemowlęcych. To pierwsze łóżeczko dla dziecka, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom i naturalnym materiałom z jakich jest zrobione otuli maluszka i zapewni spokojny głęboki sen. Nazwą nawiązują do historii biblijnej ze Starego Testamentu opowiadającej o Mojżeszu, którego jako niemowlę matka włożyła do wiklinowego kosza i puściła na wody Nilu, by w ten sposób uratować dziecko przed rozkazem faraona, który nakazał zgładzić wszystkie noworodki. I tak, jak kiedyś dryfujący w koszu i uratowany z wody Mojżesz, tak właśnie narodzone dziecko znajdzie spokój i bezpieczne schronienie w koszu Mojżesza. 

Kosze Mojżesza zwykle wykonane są z łusek kukurydzianych, trawy morskiej, rzadziej z wikliny i kształtem przypominają podłużną misę. Naturalne, oddychające materiały są najodpowiedniejsze dla noworodka i minimalizują ryzyko alergii, czy podrażnień na jakie narażone jest maleńkie ciałko. Niewielkie rozmiary kosza otulą ciasno maluszka, dzięki czemu poczuje się jak w brzuszku mamy i pomalutku będzie się adaptował do nowych warunków życia.

Stojak na kosz Mojżesza

Kosze Mojżesza, w trosce o bezpieczeństwo dziecka, zawsze należy stawiać na suchym i stabilnym podłożu lub w specjalnie dedykowanym dla nich stojaku. Niektóre modele stojaków można później wykorzystać jako Baby Gym dla dziecka, dzięki możliwości zawieszenia na nim tekstylnych zabawek. Podłożona pod stojak na kosz Mojżesza mata lub kocyk dla dziecka stworzą razem domowy plac zabaw dla niemowlaka. Chęć sięgnięcia i złapania przyjemnych w dotyku zawieszek będzie jednym z pierwszych ćwiczeń dla maluszka, które pozytywnie wpłyną na jego motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową.

Innym rodzajem stojaków na kosze Mojżesza są stojaki-bujaki, czyli stojaki na delikatnych płozach, które wprawią kosz Mojżesza w delikatny ruch, przypominający maluszkowi ten z życia płodowego. Bujanie, czy kołysanie jest dla dziecka naturalnym ruchem i ma przeogromny wpływ na jego dalszy rozwój.

Kosz Mojżesza - zalety

Kosz Mojżesza dedykowany jest dla najmłodszych dzieci, do około 4 miesiąca życia. Jest bezpiecznym miejscem do spania i czuwania dziecka, do czasu gdy nie zacznie się ono obracać i siadać. Dzięki niewielkim gabarytom i niskiej wadze, a tym samym dużej mobilności jest ulubionym gadżetem młodych mam. Decyzja o wyborze kosza Mojżesza powinna być tak samo naturalna, jak on sam. A dla tych, którzy się jeszcze wahają wystarczy wskazać:

  • niewielki rozmiar, który bezpiecznie otuli maluszka,
  • łatwość przenoszenia i ustawiania kosza w wybranym przez nas miejscu,
  • wykonany wyłącznie z naturalnych materiałów, które są bezpieczne dla dziecka,
  • możliwość ustawienia na stabilnym podłożu lub na dedykowanym stojaku,
  • uniwersalne wzornictwo, dzięki któremu kosz będzie pasował do każdego stylu wnętrza.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl