Projekt pokoju dziecięcego

Dobrze wykonany projekt pokoju dziecięcego na pierwszym miejscu powinien stawiać bezpieczeństwo dziecka. Dobrze, aby użyte w nim produkty i artykuły dla dzieci posiadały odpowiednie atesty i spełniany normy stawiane producentom mebli i zabawek dziecięcych. Projekt pokoju dziecięcego powinien być dostosowany do wieku dziecka, odpowiadać jego potrzebom oraz w pozytywny sposób stymulować rozwój psychoruchowy dziecka. Służyć temu będą różnego rodzaju dodatki i zabawki, dzięki którym dziecko będzie zdobywać nowe i utrwalać już poznane umiejętności. Dobrze również, aby aranżacja pokoju dziecięcego obfitowała w jasne naturalne odcienie, które nie tylko działają kojąco na zmysł wzroku, ale również nadają pomieszczeniu przestronności.

Pokój 5 latki - meble Nuki Pokój 5 latki - meble Nuki
Producent: nuki
Cena: 5 788,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziecka - meble Minimondo Pokój dla dziecka - meble Minimondo
Producent: Matkowski
Cena: 8 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dzieciecy - zestaw Elefante Pokój dzieciecy - zestaw Elefante
Producent: pnw
Cena: 3 410,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dziecięcy - meble Swing Pokój dziecięcy - meble Swing
Producent: drewnostyl
Cena: 7 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dziecięcy na poddaszu - TUTU Pokój dziecięcy na poddaszu - TUTU
Producent: BFM
Cena: 6 097,00 zł
szt.
zobacz więcej
Projekt pokoju dla dziecka - meble Basic Projekt pokoju dla dziecka - meble Basic
Producent: wld
Cena: 5 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Projekt pokoju dziecięcego Projekt pokoju dziecięcego
Producent: drewnostyl
Cena: 7 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Pokój dziecięcy - meble Marsylia Pokój dziecięcy - meble Marsylia
Producent: drewnostyl
Cena: 7 191,00 zł
szt.
zobacz więcej

Projekt pokoju dla niemowlaka

Projekt pokoju dla niemowlaka wydaje się być projektem szczególnym. Powinien zawierać elementy wystroju, w tym meble, które są dedykowane dla dzieci 0-12 miesięcy, jak na przykład łóżeczka dostawne i łóżeczka niemowlęce, komody z przewijakiem lub leżaczki bujaczki, które z łatwością można przenieść do wybranego pokoju, a także łazienki czy kuchni, by mieć dziecko w zasięgu wzroku. Projekt pokoju niemowlęcego powinien być utrzymany w jasnych tonacjach, zawierać faktycznie potrzebne umeblowanie i być pozbawiony przesadnego dekorowania. Pamiętajmy, że urządzamy pokój dla maluszka, dla którego wszystko jest nowe, a nadmiar bodźców zamiast stymulować może negatywnie wpływać na rozwój funkcji poznawczych. Starajmy się również wybrać materiały naturalne i produkty hipoalergiczne, których używanie minimalizuje powstanie reakcji alergicznych, na które maleńki organizm jest bardzo wyczulony.

Projekt pokoju dla dziecka

Wykonując projekt pokoju dla dziecka pamiętajmy o wygospodarowaniu przestrzeni na zabawę. Zabawa w okresie dziecięcym jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju małego człowieka, a odpowiednio dobrane zabawki dla dziecka oraz dodatki do pokoju dziecięcego będą pomagały w kształtowaniu zdolności psychomotorycznych naszej pociechy. Począwszy od kołyski dla dziecka, przez deskę balansującą, a na drabince, czy ściance wspinaczkowej kończąc, nie tylko wspomagamy rozwój motoryki u dziecka, ale także zadbamy w bezpieczny sposób o rozładowanie energii. W projekcie pokoju dla dziecka nie powinno też zabraknąć pojemników lub regału na zabawki i książki, wygodnego łóżeczka oraz małego biurka lub stoliczka, przy którym dziecko będzie mogło rysować, lepić z plasteliny lub zjeść przekąskę.

Projekt pokoju dla dzieci

Projekt pokoju dla dzieci, podobnie jak aranżacja pokoju dla dziecka powinien uwzględniać zarówno część "sypialnianą", jak i dzienną. Gdy projektujemy pokój dla rodzeństwa warto sięgnąć po rozwiązania, dzięki którym zyskamy więcej przestrzeni, na przykład na zabawę. Jednym z nich jest łóżko piętrowe dla dzieci, które z pewnością zyska sympatię małych użytkowników. Podobnie można postąpić z innymi meblami. Zamiast dwóch szaf dla dzieci, wybrać dużą trzydrzwiową szafę, która pomieści ubrania rodzeństwa. Jest to szczególnie ważne, przy projektowaniu pokoi dla dzieci, w momencie gdy ograniczeniem staje się metraż pomieszczenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl