Aranżacja pokoju

Dobrze przemyślana aranżacja pokoju wpłynie przede wszystkim na jego funkcjonalność. Projektowanie pokoju jest procesem, w którym powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytania, w jakich tonacjach i w otoczeniu jakich przedmiotów czujemy się dobrze, do czego pokój ma służyć i co tak naprawdę jest w nim potrzebne. Dokładnie te same pytania należy postawić przygotowując projekt pokoju dla dziecka, a do tego dopasować je do wieku i potrzeb dziecka. Przedstawiamy Państwu przykłady aranżacji pokoi dziecięcych i młodzieżowych z wykorzystaniem mebli i dodatków dostępnych w naszym sklepie. 

Pokój dla nastolatków - meble Pok Pokój dla nastolatków - meble Pok
Producent: Lenart
Cena: 4 840,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój młodzieżowy dla dziewczyny Pokój młodzieżowy dla dziewczyny
Producent: Lenart
Cena: 4 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój młodzieżowy na poddaszu Pokój młodzieżowy na poddaszu
Producent: Lenart
Cena: 3 435,00 zł
szt.
zobacz więcej
Aranżacja pokoju dla dziewczynki - Classic Aranżacja pokoju dla dziewczynki - Classic
Producent: KK
Cena: 4 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lawendowy pokój dla dziewczynki Lawendowy pokój dla dziewczynki
Producent: Lenart
Cena: 5 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój 5 latki - meble Nuki Pokój 5 latki - meble Nuki
Producent: nuki
Cena: 5 788,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój 6 latki - meble Julia Pokój 6 latki - meble Julia
Producent: KK
Cena: 4 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój chłopaka - meble Victor Pokój chłopaka - meble Victor
Producent: KK
Cena: 3 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla 4 latki - Dreams Pokój dla 4 latki - Dreams
Producent: KK
Cena: 3 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla 6 latka - Dreams Pokój dla 6 latka - Dreams
Producent: KK
Cena: 4 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopaka 18 lat - Victor Pokój dla chłopaka 18 lat - Victor
Producent: KK
Cena: 4 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca - meble Calmo Pokój dla chłopca - meble Calmo
Producent: drewnostyl
Cena: 7 426,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca - meble Marsylia Pokój dla chłopca - meble Marsylia
Producent: drewnostyl
Cena: 5 492,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca 10 lat - meble Jimmy Pokój dla chłopca 10 lat - meble Jimmy
Producent: KK
Cena: 4 600,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca 12 lat - Olaf Pokój dla chłopca 12 lat - Olaf
Producent: KK
Cena: 3 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca 7 lat - Snap Pokój dla chłopca 7 lat - Snap
Producent: drewnostyl
Cena: 8 043,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca inspiracje - Lenny Pokój dla chłopca inspiracje - Lenny
Producent: Lenart
Cena: 4 215,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziecka - meble Minimondo Pokój dla dziecka - meble Minimondo
Producent: Matkowski
Cena: 8 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziesięciolatki - Lenny Pokój dla dziesięciolatki - Lenny
Producent: Lenart
Cena: 2 735,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczynek - meble Collet Pokój dla dziewczynek - meble Collet
Producent: Matkowski
Cena: 3 845,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczynki - meble Stars Pokój dla dziewczynki - meble Stars
Producent: pnw
Cena: 3 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczynki 12 lat Pokój dla dziewczynki 12 lat
Producent: Lenart
Cena: 4 130,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczynki 14 lat Pokój dla dziewczynki 14 lat
Producent: Lenart
Cena: 3 405,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczyny - meble Marie Pokój dla dziewczyny - meble Marie
Producent: drewnostyl
Cena: 9 965,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziewczyny 14 lat - meble Bella Pokój dla dziewczyny 14 lat - meble Bella
Producent: pnw
Cena: 5 500,00 zł
szt.
zobacz więcej

Projekt pokoju

Urządzanie pokoju dziecięcego dla jednych z nas jest prawdziwym wyzwaniem, dla drugich – wspaniałą zabawą. Czy można rozwinąć kreatywność dziecka, a może i własną tworząc projekt pokoju dla dziewczynki lub chłopca?

Projekt pokoju dla dziecka

Urządzając pokój dla dziecka, zwłaszcza gdy robimy to po raz pierwszy, sięgamy po różnego rodzaju projekty i inspiracje. Szukamy pomysłów w internecie, czasopismach branżowych, oglądamy pokoje dziecięce u znajomych lub powierzamy to zadanie projektantom wnętrz. Chcemy, by ten pokój był ładny i funkcjonalny.

Projektowanie pokoju dziecka zawsze powinno być zadaniem przyjemnym, choć nie do końca łatwym. Idealny projekt pokoju dziecięcego powinien odpowiadać wiekowi dziecka tak, by zaspakajać jego bieżące potrzeby. Projekt pokoju dla dziecka uwzględniać powinien nie tylko mebelki dla dziecka, ale również zabawki dodatki, które będą stymulować prawidłowy rozwój maluszka.Dobierając dodatki i zabawki do pokoju dziecięcego nie stawiajmy na ich ilość, a jakość. Postawmy na te „mądre”, wykonane z naturalnych materiałów, które pozwolą na ich wielosensoryczny odbiór.

Jak urządzić pokój dziecka?

Najlepszy projekt pokoju dla dziecka to taki, w których nasza pociecha będzie się czuła dobrze i bezpiecznie.

Urządzanie pokoju dziecka bardzo często ograniczone jest jego metrażem. Duży pokój dziecięcy na pewno stwarza większe możliwości aranżacyjne i pozwala na oddzielenie części sypialnianej i garderobianej od tej, która ma służyć zabawie, czy odrabianiu lekcji. Trudniej jest urządzić pokój dziecięcy o mniejszym metrażu, chcąc równocześnie zachować wydzielone przestrzenie. Jednak ważne jest, by w pokoju dziecięcym wygospodarowano zarówno miejsce do odpoczynku i strefę dzienną.

Aranżacje dziecięcych pokoi mogą przybierać różnorodne formy. Możemy mieć nowoczesny pokój dziecięcy charakteryzujący się minimalistycznym designem, albo wielobarwny pokój dziecięcy, w którym główną rolę poza meblami odgrywają kolorowe dodatki i dekoracje. Jednak bez względu na to jaki styl wybierzemy, urządzaniu dziecięcego pokoju powinna towarzyszyć radość i pomysłowość.

Projekt pokoju dla chłopca

Projekt pokoju dla chłopca bardzo często odzwierciedla jego zainteresowania i pasje. Dlatego też pokój chłopca urządzić można nawiązując do ulubionych filmów, gier, czy postaci z nimi związanymi. Oczywiście wraz z wiekiem wystrój pokoju chłopca będzie się zmieniał nadążając nie tylko za aktualnym hobby, ale też potrzebami dziecka.

Aby urządzić pokój chłopca zgodnie z jego potrzebami i zainteresowaniami dobrze jest wykonać projekt pokoju chłopca. Wyjątkowy projekt pokoju to przede wszystkim projekt indywidualny, dopasowany do wieku dziecka i obejmujący nie tylko umeblowanie, ale także dodatki. Chcąc umeblować pokój chłopca musimy pamiętać, że większość chłopców lubi mieć swoje rzeczy pod ręką, czyli łatwo dostępne. Często pokój chłopców sprawia wrażenie, jakby rządził się swoimi prawami, ale większość użytkowników, zwłaszcza nastolatków, doskonale potrafi się w nim odnaleźć.

Urządzając mały pokój dla chłopca warto sięgnąć po gotowe rozwiązania, na przykład meblościanki młodzieżowe lub łóżka piętrowe z biurkiem, dzięki którym oszczędzimy miejsce w pokoju dziecka, przy równoczesnym maksymalnym wykorzystaniu mebla kompaktowego. Aranżując pokój małego chłopca pamiętajmy zawsze o tym, aby pozostawić wolną przestrzeń do zabawy. Miejsce w pokoju, gdzie dziecko będzie mogło budować z klocków, rozłożyć kolejkę lub tor wyścigowy i pobaraszkować z tatą:)

Projekt pokoju dla dziewczynki

Projekt pokoju dla dziewczynki, podobnie jak aranżacja pokoju dla chłopca, powinien nawiązywać do zainteresowań dziecka i spełniać jego potrzeby. Poza tym, że chcemy, żeby to był ładny pokój dziewczęcy, powinien być przede wszystkim funkcjonalny. W przeciwieństwie do chłopca, dziewczynka nie musi mieć wszystkiego w zasięgu ręki. Bardziej za to skupia się na rozwiązaniach estetycznych i wyeksponowaniu tego, co jest dla niej ważne.

Duża część dziewczynek, co oczywiście nie jest regułą, przykłada wagę do wyglądu swojego pokoju. Dlatego też dużą rolę w projektowaniu pokoju dla dziewczynki odgrywać będą dodatki, na przykład w postaci różnego rodzaju tekstyliów (zasłony, narzuty, poduszki), a także oświetlenia. Bardzo często zdarza się również, że dziewczynki "dzielą" pokój ze swoim ukochanym czworonogiem. Dlatego warto też, projektując pokój dla dziewczynki zaaranżować miejsce na legowisko dla psa, czy kota.

Projekt pokoju dla dziewczynek

Projekt pokoju dla dziewczynek bardzo często kojarzony jest z projektem pokoju dla rodzeństwa. Nie ma w tym nic dziwnego, tym bardziej, że wspólne dzielenie pokoju jest zjawiskiem normalnym i powszechnym. Aranżując pokój dla dziewczynek warto wówczas pochylić się nad rozwiązaniem kwestii miejsca do spania i odpoczynku. Możemy wybrać łóżka piętrowe dla dziewczynek lub łóżka rozkładane, które w ciągu dnia będą pełnić funkcję sofy, by w nocy zamienić się w wygodne łóżko do spania. Jest to również bardzo fajne rozwiązanie, gdy dziewczynki spędzają noc u koleżanki na wspólnych rozmowach, zabawach, etc.

Projekt pokoju dla nastolatków

Zupełnie inaczej wygląda projekt pokoju dla nastolatków. Młody człowiek, który przecież wie najlepiej, jak urządzić własny pokój, nie będzie już rysował projektów na kartce z bloku, czy lepił mebli z plasteliny. Ale czy w tym wieku nie można już rozbudzić jego kreatywności? Oczywiście, że można, jeżeli sami wzbudzimy ją najpierw u siebie. Wystarczy tylko sprytnie podejść nasze nastoletnie dziecko sugerując, że pomalowalibyśmy ściany właśnie w tym kolorze, a meble ustawili w taki sposób. Każdy, kto ma dziecko w „tym” wieku wie, że nasz pomysł nie spotka się z aprobatą. Oddajmy wówczas pole młodszemu pokoleniu, zmuszając je poniekąd do podejmowania pierwszych ważnych decyzji, w tym organizowania własnego miejsca nauki i odpoczynku. Oczywiście pamiętajmy, że zawsze możemy pełnić rolę dyskretnego doradcy służącego wiedzą i pomocą.

Na przykładzie projektowania pokoju dla dziecka doskonale widać kto i kiedy powinien wykazać się kreatywnością. W początkowym etapie jest ona naszą domeną, którą stopniowo zaczynamy się dzielić, aż pomału przekazujemy ją naszym dzieciom. Jednak bez względu na wiek naszych dzieci i nas samych, dla wszystkich urządzanie, czy aranżacja domowych pomieszczeń powinna być czystą przyjemnością i dobrą zabawą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl