Zestaw mebli dziecięcych

Zestawy mebli dziecięcych w naszym sklepie podzieliliśmy na zestaw mebli niemowlęcych i zestaw mebli dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.. Zestaw mebli dla niemowlaka składa się z łóżeczka dziecięcego i komody na ubrania czy przybory do pielęgnacji dziecka, często z możliwością zamontowania na jej blacie przewijaka. Dla starszych, przygotowaliśmy propozycje zestawów mebli dla dzieci, w których znajduje się wygodne łóżko, szafa na ubrania, komoda lub regał na zabawki i książki, a także biurko.

Łóżeczko z komodą - Moon Łóżeczko z komodą - Moon
Producent: drewnostyl
Cena: 2 338,00 zł
szt.
zobacz więcej
Aranżacja pokoju dla dziewczynki - Classic Aranżacja pokoju dla dziewczynki - Classic
Producent: KK
Cena: 4 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Meble modułowe - Nooi 2 Meble modułowe - Nooi 2
Producent: Matkowski
Cena: 10 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Meble modułowe - Nooi 3 Meble modułowe - Nooi 3
Producent: Matkowski
Cena: 5 160,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój 5 latki - meble Nuki Pokój 5 latki - meble Nuki
Producent: nuki
Cena: 5 788,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój 6 latki - meble Julia Pokój 6 latki - meble Julia
Producent: KK
Cena: 4 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla 4 latki - Dreams Pokój dla 4 latki - Dreams
Producent: KK
Cena: 3 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla 6 latka - Dreams Pokój dla 6 latka - Dreams
Producent: KK
Cena: 4 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca - meble Calmo Pokój dla chłopca - meble Calmo
Producent: drewnostyl
Cena: 7 426,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla chłopca - meble Marsylia Pokój dla chłopca - meble Marsylia
Producent: drewnostyl
Cena: 5 492,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla dziecka - meble Minimondo Pokój dla dziecka - meble Minimondo
Producent: Matkowski
Cena: 8 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dla małego chłopca - meble Olaf Pokój dla małego chłopca - meble Olaf
Producent: KK
Cena: 3 420,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dzieciecy - zestaw Elefante Pokój dzieciecy - zestaw Elefante
Producent: pnw
Cena: 3 410,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dziecięcy - meble Swing Pokój dziecięcy - meble Swing
Producent: drewnostyl
Cena: 7 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokój dziecięcy na poddaszu - TUTU Pokój dziecięcy na poddaszu - TUTU
Producent: BFM
Cena: 6 097,00 zł
szt.
zobacz więcej
Projekt pokoju dla dziecka - meble Basic Projekt pokoju dla dziecka - meble Basic
Producent: wld
Cena: 5 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw mebli do pokoju dziecka - Vintage Zestaw mebli do pokoju dziecka - Vintage
Producent: wld
Cena: 3 980,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zestaw mebli dziecięcych Babushka Zestaw mebli dziecięcych Babushka
Producent: wld
Cena: 5 500,00 zł
szt.
zobacz więcej

Meble do pokoju dzieci

Meble do pokoju dzieci powinny być nie tylko ładne, ale również funkcjonalne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Do pokoju małego dziecka warto wybrać białe meble lub w jasnych pastelowych kolorach, dzięki czemu w naturalny sposób "rozświetlimy" pokój. Bardzo ładnie będą też prezentować się meble ze sklejki brzozowej lub sosnowej, które delikatnie ocieplą i podkreślą charakter pokoju dziecięcego. Wzornictwo mebli do pokoju dzieci na jakie się zdecydujemy musi być zgodne z naszymi upodobaniami i potrzebami.

Przez funkcjonalność należy rozumieć możliwość adaptacji danego mebla do wieku dziecka lub możliwość łączenia różnych brył ze sobą. Przykładem tego pierwszego może być łóżeczko dziecięce z możliwością przebudowy na tapczanik lub biurko z regulacją wysokości. Jako przykład łączenia różnych mebli ze sobą może być łóżko podniesione, czy łóżko antresola, pod którym możemy poustawiać dedykowane, z reguły z tej samej kolekcji meble, np. komody dziecięce lub niskie regały, czy biurko dla dziecka. Funkcjonalność mebli to także dobre jego zaprojektowanie (dobór materiałów, łatwość montażu, etc.) i zaplanowanie wnętrza, np. szafy.

Mówiąc o bezpiecznych meblach dla dzieci mamy na uwadze zarówno surowce użyte do ich produkcji, jak i sposób wykończenia. Meble dziecięce zawsze powinny być produkowane z atestowanych i certyfikowanych surowców oraz spełniać przewidziane prawem normy, np. norma EN71/3 dotycząca mebli dziecięcych i zabawek. Bezpieczne meble do pokoju dzieci to również meble o zaokrąglonych krawędziach lub wyposażonych w system zapobiegający ich przewróceniu się.

Zestaw mebli dziecięcych - dla najmłodszych

Zestaw mebli dziecięcych skierowany do najmłodszych użytkowników najczęściej składa się z łóżeczka dla dziecka i komody. Wiele modeli komód dziecięcych posiada możliwość zamontowania na niej dedykowanej nakładki, czyli przewijaka dla dziecka. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne dla rodziców i ich dzieci w okresie niemowlęcym, bowiem dzięki temu zyskujemy wygodne i bezpieczne miejsce do codziennej pielęgnacji maluszka. W szufladach komody w uporządkowany sposób można przechowywać nie tylko malutkie ubranka dziecięce ale również akcesoria i przybory higieniczne co pozwala, by mieć wszystkie potrzebne rzeczy w zasięgu ręki i co najważniejsze - nie pozostawiając dziecka samego bez opieki w trakcie przewijania, czy przebierania. Gdy przewijak nie będzie już potrzebny, w bardzo łatwy sposób możemy go zdemontować z komody.

Meble dziecięce zestaw - łóżeczko

Łóżeczko dziecięce w zestawie mebli dla najmłodszych jest najważniejszym jego elementem. Pamiętajmy, że właśnie w łóżeczku maluszek będzie spędzał najwięcej czasu przez pierwsze miesiące życia. Nie tylko będzie w nim spał, ale także bawił się i odkrywał otaczający go świat. Dlatego ważnym jest, aby wybrać łóżeczko, które będzie wygodne, bezpieczne i funkcjonalne. Praktycznie każde łóżeczko dziecięce wyposażone jest w dwu- lub trzystopniową regulację wysokości, na której możemy ustawić materac, odpowiednio do wieku i "ruchliwości" dziecka. Dla dzieci, które już samodzielnie potrafią wchodzić i opuszczać łóżeczko dostępne są różne rozwiązania, które mają im to w bezpieczny sposób ułatwić. Na przykład wyjmowane szczebelki w boku łóżeczka lub wymienny bok do łóżeczka. Bez względu na to, jakie łóżeczko dla dziecka wybierzemy pamiętajmy o starannym doborze materaca. Tu przede wszystkim głównie powinniśmy skupić się na twardości materaca kierując się zasadą, że dla młodszych dzieci powinien być twardy tak, by zapewnić odpowiednie podparcie nie tylko dla kręgosłupa, ale i całej sylwetki.

Zestaw mebli dla dzieci - organizacja i bezpieczeństwo

Zestaw mebli dla dzieci, które wyrosły już z wieku niemowlęcego i starszych warto powiększyć o szafę dla dziecka oraz regał na zabawki lub książki. Tak dobrany zestaw mebli pozwoli na sprawne "zorganizowanie" pokoju dziecka, w którym wydzieli się osobną przestrzeń na ubrania i zabawki, których nie powinno zabraknąć w żadnym pokoju dziecięcym:)

Wybierając zestaw mebli dla dzieci zwróćmy uwagę na jakość użytych materiałów do jego produkcji. W przypadku mebli lakierowanych powinien to być lakier wodny (na bazie wody), który jest bezpieczny dla dzieci i środowiska. Wybierajmy meble o zaokrąglonych krawędziach, co może uchronić dzieci przed nabiciem guza oraz wyposażone w zawiasy i prowadnice samodomykające się, dzięki czemu zapobiegniemy przytrzaśnięciu małych paluszków. Mając na uwadze chęci poznawcze małych dzieci i sięganie po zabawki z wyższych półek, niektórzy producenci mebli dziecięcych zabezpieczają meble przed przewróceniem się montując specjalne taśmy mocujące mebel do ściany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl