Promocje
Meblościanka z biurkiem - Funflex
Meblościanka z biurkiem - Funflex
6 300,00 zł 5 890,00 zł
szt.
Szafa dla dziewczynki Stella
Szafa dla dziewczynki Stella
2 040,00 zł 1 895,00 zł
szt.
Komoda młodzieżowa Stella
Komoda młodzieżowa Stella
1 220,00 zł 1 100,00 zł
szt.
Łóżko rozkładane Dessi
Łóżko rozkładane Dessi
2 710,00 zł 2 550,00 zł
szt.
Łóżko wysuwane - Collet
Łóżko wysuwane - Collet
1 890,00 zł 1 750,00 zł
szt.
Szafa Collet
Szafa Collet
1 990,00 zł 1 830,00 zł
szt.
Łóżko domek Funflex
Łóżko domek Funflex
4 550,00 zł 4 250,00 zł
szt.
Łóżko podniesione Funflex
Łóżko podniesione Funflex
2 050,00 zł 1 900,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe Funflex
Łóżko piętrowe Funflex
3 080,00 zł 2 900,00 zł
szt.
Komoda z szufladami brzozowymi Funflex
Komoda z szufladami brzozowymi Funflex
1 810,00 zł 1 700,00 zł
szt.
Regał wysoki z drzwiczkami Funflex
Regał wysoki z drzwiczkami Funflex
1 810,00 zł 1 700,00 zł
szt.
Komoda wysoka Funflex
Komoda wysoka Funflex
2 210,00 zł 2 050,00 zł
szt.
Produkt dnia
Szafa Victor
Szafa Victor
1 450,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kołysanie dziecka

Choć może wydać się to dziwne, kołysanie jest jednym z najbardziej naturalnych dla noworodków ruchów, poznanym już w czasie życia płodowego. Ruszając się, przyszła mama, wprawia także w ruch wody płodowe otaczające maluszka, które tworzą naturalną kołyskę. Biorąc noworodka na ręce i tuląc go do siebie, instynktownie przestępujemy z nogi na nogę lub balansujemy ciałem wykonując delikatne ruchy, które uspokajają dziecko sprawiając, że czuje się ono bezpieczne w naszych ramionach. Delikatne kołysanie dziecka pomoże mu zasnąć, uspokoi przy nadmiarze zewnętrznych bodźców, a nawet ukoi bolący brzuszek. Kołysanie jest bardzo ważne z neurologicznego punktu widzenia, jest bowiem naturalną formą pobudzania układu przedsionkowego mózgu. Ten z kolei odpowiada za prawidłową motorykę i rozwój psychofizyczny dziecka. Kołysanie to także, a może nawet przede wszystkim budowanie wzajemnej więzi emocjonalnej rodzica z dzieckiem. Co ciekawe, kołysanie nie kończy się wraz z dzieciństwem. Fotel bujany, w którym niejedna dorosła osoba chętnie usiądzie po całym dniu, czy tygodniu pracy też jest formą kołyski, której delikatny ruch wprawia nas w "błogi nastrój".

Kołyska dla dziecka

Wiedząc jak ważne jest kołysanie dziecka pamiętajmy jednak, że nie musimy robić tego cały czas. A wręcz przeciwnie. Kołysanie ma być tym, co dziecko uspokaja, ma być pomocne w momentach napięcia czy zdenerwowania oraz przy zasypianiu, a nie być stanem permanentnym.  Dlatego, gdy dziecko uspokoi się, czy zaśnie dalsze "bujanie" jest niepotrzebne. Ważne jest także, jak kołyszemy. Mają to być delikatne miarowe ruchy, a nie mocne, gwałtowne szarpnięcia, które nie tylko nie przyniosą zamierzonego efektu uspokojenia, ale wręcz mogą wyrządzić dziecku krzywdę.

Kołyska dla dziecka jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem w pokoju niemowlęcym. Może to być mobilna kołyska - łóżeczko, która od razu posłuży za miejsce do spania dla maluszka, albo kołyska na płozach, do której możemy odłożyć dziecko by, mając je blisko siebie zrelaksować się przy książce i kubku gorącej kawy, czy herbaty. Bardzo często też foteliki samochodowe dla najmłodszych mogą służyć za nosidełko, a postawione w pokoju pełnić rolę kołyski. Jeszcze innym rodzajem kołyski dla niemowlaka jest leżaczek bujaczek, który również z uwagi na niewielkie rozmiary może być z łatwością przenoszony i ustawiany w wybranym przez nas miejscu tak, by mieć maluszka zawsze blisko siebie równocześnie dając mu możliwość obserwowania nas.

Kołyska dla dziecka - do jakiego wieku?

Kołyska dla niemowlaka zaprojektowana została z myślą o noworodkach, aby stworzyć im środowisko podobne do tego, które znały z okresu prenatalnego i mogły stopniowo adaptować się do nowego otoczenia. Niewielkie rozmiary kołysek dla dzieci "szczelnie" otulają maluszka i wraz z delikatnym bujaniem działają kojąco, a dziecko czuje się bezpiecznie. Kołyski dla dzieci przeznaczone są dla niemowlaczków, które jeszcze nie opanowały umiejętności unoszenia się na rączkach, przewracania na boczki, ani tym bardziej siadania. Odpowiednie są więc dla dzieci od narodzin do około 6 miesiąca życia. Z uwagi na indywidualny rozwój każdego dziecka nie można określić konkretnego terminu. Jak wspomniano na wstępie, kołysanie ma pozytywny wpływ na rozwój motoryki dziecka, dlatego musimy uważnie obserwować maluszka i w odpowiednim momencie zapewnić stabilne łóżeczko dziecięce.

Kołyska dla niemowlaka - naturalne materiały

Wybierając kołyskę dla niemowlaka, tu również postawmy na naturalne materiały. Są zdrowe, oddychające, minimalizują powstanie alergii u dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Kołyski dla dzieci tak, jak i inne produkty dziecięce wykonane z naturalnych materiałów idealnie pasować będą ko każdego pokoju dziecięcego bez względu na wystrój. W sklepie dedekids znajdują się drewniane, rattanowe i bambusowe kołyski dla dzieci. Pokrowce i ochraniacze w niektórych modelach kołysek wykonane są w 100% z bawełny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl