Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kitchen helper

Kitchen helper czyli pomocnik kuchenny jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci i rodziców, którzy chcą wspólnie przygotowywać rodzinne posiłki. Kitchen helper pozwala w bezpieczny sposób młodszym dzieciom nie tylko przyglądać się powstawaniu dań i wypieków ale w czynny sposób uczestniczyć w ich przygotowaniu. Pomocnik kuchenny dostawiony do stołu lub blatu pozwala dziecku, pod czujnym okiem rodzica, wycinać foremkami ciasteczka i dekorować je czy ugniatać ciasto. Te proste z pozoru czynności pozytywnie wpłyną na rozwój sensoryczny dziecka i nauczą samodzielności. 

Pomocnik kuchenny biały Pomocnik kuchenny biały
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny z tablicą szary Pomocnik kuchenny z tablicą szary
Producent: MB
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny czarny Pomocnik kuchenny czarny
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny naturalne drewno Pomocnik kuchenny naturalne drewno
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny niebieski Pomocnik kuchenny niebieski
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny Scandi biały Pomocnik kuchenny Scandi biały
Producent: MB
Cena: 549,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny Scandi szary Pomocnik kuchenny Scandi szary
Producent: MB
Cena: 549,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny szary Pomocnik kuchenny szary
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny teak Pomocnik kuchenny teak
Producent: MB
Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny z tablicą biały Pomocnik kuchenny z tablicą biały
Producent: MB
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny z tablicą czarny Pomocnik kuchenny z tablicą czarny
Producent: MB
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pomocnik kuchenny z tablicą niebieski Pomocnik kuchenny z tablicą niebieski
Producent: MB
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej

Pomocnik kuchenny

Pomocnik kuchenny jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy chcą wspólnie zgłębiać tajniki gotowania i pieczenia, równocześnie dobrze się bawiąc i spędzając więcej czasu razem. Dostawiony do blatu kuchennego, czy stoły pozwoli małemu dziecku na "pełne" uczestniczenie i pomaganie w tworzeniu wymyślnych potraw, a tak przygotowane posiłki zasmakują nawet największym niejadkom. Rysowanie palcem po rozsypanej na stolnicy mące, ugniatanie ciasta niczym plasteliny, czy wycinanie foremkami świątecznych ciasteczek i dekorowanie ich pozytywnie wpłynie na rozwój sensoryczny dziecka. A po wspólnych wypiekach, pomocnik kuchenny można przystawić do zlewu, by dziecko mogło umyć użyte foremki. Dzięki temu oprócz nauki przygotowywania dań, nauczymy dziecko czystości i sprzątania po sobie "stanowiska pracy".

Kitchen helper dla dziecka

Kitchen helper, czyli pomocnik kuchenny jest rozwiązaniem zaprojektowanym z dbałością o bezpieczny rozwój dziecka. Dedykowany jest dla dzieci powyżej pierwszego roku (zalecane 2 lata), które samodzielne potrafią stać i koordynować swoje ruchy. Kitchen helper bardzo fajnie sprawdzi się dla 2-3 letnich dzieci, których chęć poznawania nowych rzeczy i odkrywania otaczającego świata jest bardzo duża. Dzieci w tym wieku bardzo często obserwują rodziców, dziadków przy wykonywaniu codziennych czynności, a następnie próbują je naśladować. Wybierając pomocnik kuchenny dla dziecka, stwarzamy mu możliwość nabywania i rozwijania nowych umiejętności, a także nauki poprzez wspólną zabawę.

Pomocnik kuchenny dla dziecka

Kitchen helper, pomimo swojej wszechstronności i przydatności, nadaje się dla dzieci w wieku około 18 miesięcy i starszych. To właśnie w tym etapie rozwoju maluchy stają się wystarczająco stabilne i zdolne do samodzielnego wchodzenia oraz schodzenia ze stopni bądź platformy kitchen helpera. W tym wieku dzieci zaczynają odkrywać świat i rozwijać swoje umiejętności, a pomocnik kuchenny dla dzieci staje się niezastąpionym narzędziem w tym procesie. W tym okresie dzieci zyskują coraz większą niezależność i zaczynają manifestować chęć do samodzielności. Korzystanie z kitchen helpera pozwala im na eksperymentowanie, samodzielne działanie, a także rozwijanie zdolności manualnych i koordynacji ruchowej. Maluchy w wieku około 18 miesięcy stają się coraz bardziej ciekawe otaczającego ich świata, a drewniany pomocnik kuchenny zapewnia im odpowiednie wsparcie, by mogły eksplorować kuchenną przestrzeń pod Twoim czujnym okiem.

 

Kitchen helper doskonale wpisuje się w filozofię metody Montessori, promującej samodzielność i aktywne uczestnictwo dziecka w życiu codziennym. W kontekście tej metody, drewniany pomocnik kuchenny umożliwia dziecku wykonywanie zadań na miarę jego umiejętności i stopniowo zwiększanie poziomu trudności, pozwalając maluchowi na samodzielne działanie w kontrolowany sposób. Korzystanie z kitchen helpera wspiera rozwój samodzielności u dzieci. Dzięki temu narzędziu Twój maluch nauczy się wykonywania prostych czynności kuchennych. Nakrywanie stołu, mieszanie składników czy przygotowywanie prostych potraw stanowią doskonałe zajęcia, które pozwalają dziecku poczuć się ważne i potrzebne w domowych obowiązkach. To doskonały sposób na wdrażanie do odpowiedzialności za zadania domowe. Zajęcia manualne, takie jak krojenie lub mieszanie mają ogromny wpływ na rozwój dziecka związany z lewą półkulą mózgu. Dodatkowo to rewelacyjne ćwiczenie motoryki małej oraz koordynacji ręka-oko. Każdy z tych aspektów przekłada się na późniejszą naukę w przedszkolu oraz szkole podstawowej. Kitchen helper to nie tylko doskonałe narzędzie rozwijające umiejętności dziecka, ale także wygodne wsparcie dla rodziców. Dzięki niemu, nie musisz rezygnować z codziennych obowiązków, a jednocześnie możesz angażować malucha w aktywności domowe. To nie tylko praktyczne wsparcie w kuchni, ale także sposób na połączenie obowiązków z radosną zabawą i nauką dla dziecka.

 

Pomocnik kuchenny dla dziecka - zalety:

  • wspomaga rozwój sensoryczny i percepcję dziecka,
  • wspomaga rozwój kreatywności dziecka,
  • rozwija samodzielność dziecka,
  • nauka połączona z zabawą,
  • jeszcze więcej wspólnie spędzanego czasu z dzieckiem,
  • stabilna konstrukcja,
  • produkt bezpieczny dla dziecka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl