Promocje
Meblościanka z biurkiem - Funflex
Meblościanka z biurkiem - Funflex
6 300,00 zł 5 890,00 zł
szt.
Szafa dla dziewczynki Stella
Szafa dla dziewczynki Stella
2 040,00 zł 1 895,00 zł
szt.
Komoda młodzieżowa Stella
Komoda młodzieżowa Stella
1 220,00 zł 1 100,00 zł
szt.
Łóżko rozkładane Dessi
Łóżko rozkładane Dessi
2 710,00 zł 2 550,00 zł
szt.
Łóżko wysuwane - Collet
Łóżko wysuwane - Collet
1 890,00 zł 1 750,00 zł
szt.
Szafa Collet
Szafa Collet
1 990,00 zł 1 830,00 zł
szt.
Łóżko domek Funflex
Łóżko domek Funflex
4 550,00 zł 4 250,00 zł
szt.
Łóżko podniesione Funflex
Łóżko podniesione Funflex
2 050,00 zł 1 900,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe Funflex
Łóżko piętrowe Funflex
3 080,00 zł 2 900,00 zł
szt.
Komoda z szufladami brzozowymi Funflex
Komoda z szufladami brzozowymi Funflex
1 810,00 zł 1 700,00 zł
szt.
Regał wysoki z drzwiczkami Funflex
Regał wysoki z drzwiczkami Funflex
1 810,00 zł 1 700,00 zł
szt.
Komoda wysoka Funflex
Komoda wysoka Funflex
2 210,00 zł 2 050,00 zł
szt.
Produkt dnia
Szafa Victor
Szafa Victor
1 450,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Bujak dla dziecka

Bujak dla dziecka to jeden z najważniejszych przedmiotów stymulujących prawidłowy rozwój dziecka. Ta, wydawałoby się niepozorna rzecz powinna stać się obowiązkowym wyposażeniem pokoju dziecięcego, począwszy od kołyski dla dziecka, przez lażaczki bujaczki, aż po zabawki na biegunach.

O nieocenionej roli bujania czy kołysania dziecka w jego rozwoju wie każdy rodzic. Dla dziecka jest to naturalny ruch, który poznał już w okresie prenatalnym - w brzuszku mamy i kojarzyć mu się będzie z ciepłem i bezpieczeństwem. Noszenie dziecka na rękach i łagodne kołysanie buduje więż maluszka z rodzicem, daje poczucie bliskości i pozytywnie wpływa na jego rozwój psychofizyczny. Łagodne, rytmiczne i jednostajne ruchy pobudzają układ przedsionkowy w mózgu, odpowiedzialny między innymi za zmysł równowagi. Wszystko to będzie miało ogromny wpływ na rozwój motoryczny maluszka. Dzieci "bujane" szybciej siadają, raczkują i stawiają pierwsze kroczki. Kołysanie wpływa także pozytywnie na wyobraźnię przestrzenną dziecka.

Jednak z bujaniem, jak ze wszystkim - trzeba zachować umiar:) Nauczmy się rozpoznawać sygnały, jakie daje nam maluszek. Nie każdy płacz dziecka wymaga od razu brania go na ręce i kołysania, czy umieszczania w leżaczku bujaczku, żeby się uspokoił. Podobnie z kołyską dla dziecka. Gdy maluszek zaśnie, zablokujmy w niej fukcję bujania. Nie przyzwyczajajmy dziecka do ciągłego kołysania, bo nie jest ono potrzebne. Kołyszmy spokojnie i miarowo, bez gwałtownych ruchów. Zbyt mocne kołysanie nie tylko nie przyniesie pozytywnych skutków w rozwoju dziecka, a wręcz przeciwnie - może nawet doprowadzić do mikrouszkodzeń w mózgu:(

Bujak na biegunach

Ustawiony w pokoju dziecięcym bujak na biegunach to jedna z najciekawszych zabawek, która sprawi dziecku ogromną radość. Bujak na biegunach to ponadczasowa zabawka, która z pewnością wywoła uśmiech na małej twarzycce, a rodziców i dziadków wprowadzi w chwilę nostalgii...Tradycyjny konik na biegunach ma teraz "nowych przyjaciół" w postaci innych zwierzątek, a także motorków czy autek ustawionych na dwóch wygiętych w łuk płozach, które zapewniają mnóstwo pozytywnej zabawy. 

Bujak na biegunach - dla kogo?

Bujak na biegunach przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które chcą się dobrze bawić i rozwijać. Ale tak, jak wszystkie zabawki jest dostosowany do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Z reguły zabawki na biegunach polecane są dzieciom, które ukończyły pierwszy rok życia. Jednak najbardziej odpowiednie będą dla tych, które same wchodzą na zabawki, potrafią trzymać się uchwytów i samodzielnie się bujać. Dla tych młodszych zalecane są bujaki z oparciem lub zabudową, która uchroni dziecko przed upadkiem, gdyby w ferworze zabawy zapomniało się trzymać, a dla starszych - niekoniecznie. Ważny jest także rozmiar bujaka. Zbyt duży okaże się niemożliwym do zabawy, a wręcz może przestraszyć nawet dzielnego malucha. Pamiętajmy także, że mądra zabawa to zabawa bezpieczna i gdy jest to konieczne powinna się odbywać pod nadzorem rodziców lub opiekunów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl