Promocje
Zestaw mebli do pokoju dziecka - Vintage
Zestaw mebli do pokoju dziecka - Vintage
3 620,00 zł 3 400,00 zł
szt.
Zestaw mebli młodzieżowych Olaf
Zestaw mebli młodzieżowych Olaf
3 685,00 zł 3 450,00 zł
szt.
Pokój dziecięcy - meble Moon
Pokój dziecięcy - meble Moon
4 706,00 zł 4 500,00 zł
Pokój dla dziecka - meble Moon
Pokój dla dziecka - meble Moon
5 436,00 zł 5 149,00 zł
Pokój dziecięcy - meble I'ga
Pokój dziecięcy - meble I'ga
6 115,00 zł 5 799,00 zł
Projekt pokoju dla dziecka - meble I'ga
Projekt pokoju dla dziecka - meble I'ga
6 285,00 zł 5 949,00 zł
Projekt pokoju dla chłopca - meble I'ga
Projekt pokoju dla chłopca - meble I'ga
6 105,00 zł 5 849,00 zł
Szafa dla dziecka - Vintage
Szafa dla dziecka - Vintage
2 930,00 zł 2 795,00 zł
szt.
Łóżko dla nastolatków
Łóżko dla nastolatków
7 650,00 zł 6 995,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe domek
Łóżko piętrowe domek
7 380,00 zł 6 895,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe ze schodami
Łóżko piętrowe ze schodami
8 200,00 zł 7 775,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią
Łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią
8 650,00 zł 8 100,00 zł
szt.
Produkt dnia
Szafa Victor
Szafa Victor
1 315,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Bujaki dla dzieci

Bujak dla dziecka to jeden z najważniejszych przedmiotów stymulujących prawidłowy rozwój dziecka. Ta, wydawałoby się niepozorna rzecz powinna stać się obowiązkowym wyposażeniem pokoju dziecięcego. Ustawiony w pokoju dziecka bujak na biegunach to jedna z najciekawszych zabawek, która sprawi mu ogromną radość. Bujak dla dziecka to ponadczasowa zabawka, która z pewnością wywoła uśmiech na małej twarzycce, a rodziców i dziadków wprowadzi w chwilę nostalgii...Tradycyjny konik na biegunach ma teraz "nowych przyjaciół" w postaci innych zwierzątek, a także motorków czy autek ustawionych na dwóch wygiętych w łuk płozach, które zapewniają mnóstwo pozytywnej zabawy. 

Bujak dla dziecka

O nieocenionej roli bujania czy kołysania dziecka w jego rozwoju wie każdy rodzic. Dla dziecka jest to naturalny ruch, który poznał już w okresie prenatalnym - w brzuszku mamy i kojarzyć mu się będzie z ciepłem i bezpieczeństwem. Noszenie dziecka na rękach i łagodne kołysanie buduje więż maluszka z rodzicem, daje poczucie bliskości i pozytywnie wpływa na jego rozwój psychofizyczny. Łagodne, rytmiczne i jednostajne ruchy pobudzają układ przedsionkowy w mózgu, odpowiedzialny między innymi za zmysł równowagi. Wszystko to będzie miało ogromny wpływ na rozwój motoryczny maluszka. Dzieci "bujane" szybciej siadają, raczkują i stawiają pierwsze kroczki. Kołysanie wpływa także pozytywnie na wyobraźnię przestrzenną dziecka.

Jednak z bujaniem, jak ze wszystkim - trzeba zachować umiar:) Nauczmy się rozpoznawać sygnały, jakie daje nam maluszek. Nie każdy płacz dziecka wymaga od razu brania go na ręce i kołysania, czy umieszczania w leżaczku bujaczku, żeby się uspokoił. Podobnie z kołyską dla dziecka. Gdy maluszek zaśnie, zablokujmy w niej fukcję bujania. Nie przyzwyczajajmy dziecka do ciągłego kołysania, bo nie jest ono potrzebne. Kołyszmy spokojnie i miarowo, bez gwałtownych ruchów. Zbyt mocne kołysanie nie tylko nie przyniesie pozytywnych skutków w rozwoju dziecka, a wręcz przeciwnie - może nawet doprowadzić do mikrouszkodzeń w mózgu:(

Bujak na biegunach - dla kogo?

Bujak na biegunach przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które chcą się dobrze bawić i rozwijać. Ale tak, jak wszystkie zabawki jest dostosowany do wieku i możliwości motorycznych dziecka. Z reguły zabawki na biegunach polecane są dzieciom, które ukończyły pierwszy rok życia. Jednak najbardziej odpowiednie będą dla tych, które same wchodzą na zabawki, potrafią trzymać się uchwytów i samodzielnie się bujać. Dla tych młodszych zalecane są bujaki z oparciem lub zabudową, która uchroni dziecko przed upadkiem, gdyby w ferworze zabawy zapomniało się trzymać, a dla starszych - niekoniecznie. Ważny jest także rozmiar bujaka. Zbyt duży okaże się niemożliwym do zabawy, a wręcz może przestraszyć nawet dzielnego malucha. Pamiętajmy także, że mądra zabawa to zabawa bezpieczna i gdy jest to konieczne powinna się odbywać pod nadzorem rodziców lub opiekunów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl