Promocje
Funflex - Łóżko piętrowe ze schodami
Funflex - Łóżko piętrowe ze schodami
5 290,00 zł 5 000,00 zł
szt.
Meblościanka z biurkiem - Funflex
Meblościanka z biurkiem - Funflex
6 300,00 zł 6 000,00 zł
szt.
Szafa + Regał  Jane I
Szafa + Regał Jane I
2 385,00 zł 2 200,00 zł
szt.
Szafa Basic z regałem (biała)
Szafa Basic z regałem (biała)
2 199,00 zł 2 080,00 zł
szt.
Komoda + Łóżeczko 3w1 Basic (kaszmir)
Komoda + Łóżeczko 3w1 Basic (kaszmir)
2 860,00 zł 2 700,00 zł
szt.
Komoda + Łóżeczko 3w1 Basic (biała)
Komoda + Łóżeczko 3w1 Basic (biała)
2 890,00 zł 2 715,00 zł
szt.
Szafa + Łóżeczko (3w1) Basic (kaszmir)
Szafa + Łóżeczko (3w1) Basic (kaszmir)
3 570,00 zł 3 375,00 zł
szt.
Szafa + Łóżeczko (3w1) Basic (biała)
Szafa + Łóżeczko (3w1) Basic (biała)
3 629,00 zł 3 400,00 zł
szt.
Szafa dla dziewczynek Babushka
Szafa dla dziewczynek Babushka
3 650,00 zł 3 455,00 zł
szt.
Zestaw mebli dziecięcych Girro
Zestaw mebli dziecięcych Girro
4 779,00 zł 4 399,00 zł
Szafa Basic z regałem (kaszmir)
Szafa Basic z regałem (kaszmir)
2 140,00 zł 2 035,00 zł
szt.
Zestaw mebli młodzieżowych Girro
Zestaw mebli młodzieżowych Girro
4 730,00 zł 4 399,00 zł
Produkt dnia
Szafa Victor
Szafa Victor
1 350,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Projekty

Urządzanie pokoju dziecięcego dla jednych z nas jest prawdziwym wyzwaniem, dla drugich – wspaniałą zabawą. Czy można rozwinąć kreatywność dziecka, a może i własną tworząc projekt pokoju dla dziewczynki lub chłopca?

 

Urządzając pokój dla małego dziecka, zwłaszcza gdy robimy to po raz pierwszy, sięgamy po różnego rodzaju projekty i inspiracje. Szukamy pomysłów w internecie, czasopismach branżowych, oglądamy pokoje dziecięce u znajomych lub powierzamy to zadanie projektantom wnętrz. Chcemy, by ten pokój był ładny i funkcjonalny. Inne kolory i dekoracje wybierzemy do pokoju dziewczynki, inne do pokoju chłopięcego. Inne też będą meble dla chłopca, inne dla dziewczynki. Jednak przede wszystkim projektując pokój dla dziecka powinniśmy go urządzić tak, by sprzyjał prawidłowemu i zdrowemu rozwojowi naszej pociechy. Dobierając dodatki i zabawki do dziecięcego pokoju nie stawiajmy na ich ilość, a jakość. Postawmy na te „mądre”, wykonane z naturalnych materiałów, które pozwolą na ich wielosensoryczny odbiór.

Kim chcesz zostać, jak będziesz duży?

W przypadku urządzania pokoju dla dzieci w wieku przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym możemy poprosić je o pomoc, bawiąc się tym samym w architektów czy projektantów wnętrz. Możemy zrobić „profesjonalny” projekt pokoju dziecięcego na kartce z bloku rysunkowego, wykleić meble z papieru kolorowego lub ulepić je z plasteliny. Świetnie nadadzą się także różnego rodzaju pudełeczka, które będą imitować dziecięce meble. Można też spróbować zbudować model pokoju z kolorowych klocków, co chyba bardziej przypadnie do gustu chłopcom. To tylko od nas i naszych dzieci zależy, jakich materiałów użyjemy. Zastanówmy się razem z dzieckiem, gdzie najlepiej postawić łóżeczko, a gdzie regał na zabawki. To bardzo ważny mebel w pokoju dla dzieci, bo oprócz miejsca na wspomniane zabawki można tam postawić książeczki, pamiątki z wakacji lub rodzinne zdjęcia. Projektując pokój wspólnie z dzieckiem nie zapomnijmy też o szafie, przy czym pamiętajmy, że szafa dla dziewczynki nie musi być tym samym, czym jest dla chłopca. O ile dla większości dziewczynek szafa będzie tylko meblem na ubrania, to dla chłopców może stać się wspaniałą kryjówką w zabawie w chowanego. Poza tym, włączając dziecko w zabawę w architektów możemy być pewni, że spojrzy ono na swój nowy pokój zupełnie inaczej niż my - dorośli. Pamiętajmy, że percepcja dziecka jest zupełnie inna niż dorosłego człowieka. Półka, którą byśmy zawiesili na wysokości naszych oczu, będzie zupełnie niezauważalna czy nieistotna dla naszych dzieci. Wspólne projektowanie pokoju poza świetną zabawą dla całej rodziny, jest bardzo dobrą lekcją nauki. Wybierając tapety, czy farby dziecko uczy się kolorów. Robiąc meble z plasteliny, czy pudełek rozwijamy zdolności manualne pociechy, a rozstawiając je następnie w naszym projekcie pokoju dla dziecka uczymy widzenia przestrzennego. Wszystko to, choć na pozór może wydawać się tylko zabawą, w przyszłości może mieć ogromne znaczenie, zarówno w procesie nauki, jaki i wyborze drogi zawodowej.

Przecież to jest mój pokój!

Zupełnie inaczej wygląda projekt pokoju dla dziewczynki lub chłopca w wieku nastoletnim. Młody człowiek, który przecież wie najlepiej, jak urządzić własny pokój, nie będzie już rysował projektów na kartce z bloku, czy lepił mebli z plasteliny. Ale czy w tym wieku nie można już rozbudzić jego kreatywności? Oczywiście, że można, jeżeli sami wzbudzimy ją najpierw u siebie. Wystarczy tylko sprytnie podejść nasze nastoletnie dziecko sugerując, że pomalowalibyśmy ściany właśnie w tym kolorze, a meble ustawili w taki sposób. Każdy, kto ma dziecko w „tym” wieku wie, że nasz pomysł nie spotka się z aprobatą. Oddajmy wówczas pole młodszemu pokoleniu, zmuszając je poniekąd do podejmowania pierwszych ważnych decyzji, w tym organizowania własnego miejsca nauki i odpoczynku. Oczywiście pamiętajmy, że zawsze możemy pełnić rolę dyskretnego doradcy służącego wiedzą i pomocą.

Projektowanie pokoju dla dziecka

Na przykładzie projektowania pokoju dla dziecka doskonale widać kto i kiedy powinien wykazać się kreatywnością. W początkowym etapie jest ona naszą domeną, którą stopniowo zaczynamy się dzielić, aż pomału przekazujemy ją naszym dzieciom. Jednak bez względu na wiek naszych dzieci i nas samych, dla wszystkich urządzanie, czy aranżacja domowych pomieszczeń powinna być czystą przyjemnością i dobrą zabawą.

Pokój dla chłopca - łóżko domek Funflex

Urządzając pokój dla chłopca w wieku przedszkolnym warto zastanowić się nad wyborem kolekcji mebli Funflex. Łóżko podniesione domek jest świetnym miejscem nie tylko do spania ale również do świetnej zabawy. Łóżko z kolekcji  nie jest klasycznym  wysokim łóżkiem piętrowym. Jest łóżkiem podniesionym do nieco ponad 90 cm co pozwala ustawić pod nim komodę i regały z kolekcji Funflex. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca, a to które udało się wygospodarować przeznaczyć na inne elementy wyposażenia pokoju dla chłopca.

Projekt pokoju dla rodzeństwa

Projektując pokój dla rodzeństwa bardzo często stajemy przed zadaniem, które wymaga od nas kreatywności i dużej wyobraźni. Trudność tego procesu polega często na małym metrażu pokoju w którym musimy ulokować najczęściej dwójkę naszych dzieci a czasem trójkę maluchów.W zaaranżowaniu przestrzeni pomocne będą rozwiązania oferowane przez producentów mebli dziecięcych dedykowane do pokoi dziecięcych o małym metrażu. Wśród najpopularniejszych rozwiązań, które mogą okazać się pomocne w projektowaniu pokoju dla rodzeństwa znajdą się :

Łóżka piętrowe ze schodami

To bardzo praktyczne rozwiązanie dla dwójki dzieci. Schodki po za swoją funkcją pełnią również rolę schowków na ubrania lub zabawki. Dostęp do górnego łóżka jest łatwiejszy niż w przypadku klasycznego łóżka piętrowego w którym zamontowana jest drabinka. Barierka ochronna do łozka stanowiąca element konstrukcyjny gwarantuje bezpieczeństwo dla naszych dzieci. Wygospodarowane miejsce można przeznaczyć na ustawienie reszty wyposażenia pokoju dla rodzeństwa takiego jak szafa ubraniowa komody czy biurka. Projektując pokój dla rodzeństwa warto rozważyć takie rozwiązanie.

łóżko piętrowe ze schodkami

Łóżka piętrowe trzyosobowe

Łóżka piętrowe trzyosobowe to kolejne rozwiązanie, które w doskonały sposób pomoże nam rozwiązać problem aranżacji niedużego pokoju przeznaczonego dla trójki rodzeństwa. Młodsze dzieci mogą bezpiecznie spać na niższym posłaniu natomiast dziecko powyżej trzeciego roku życia może zająć wyższe posłanie. Konstrukcja łóżka jest bezpieczna a wysokie barierki do łóżka gwarantują bezpieczeństwo. Dodatkowo przestrzeń pod dolną kondygnacją łóżka można wykorzystać do przechowywania zabawek lub innych przedmiotów posegregowanych w ładnych pudłach. Przygotowując projekt pokoju dla rodzeństwa lub  ostatecznie wyposażając go w meble warto pomyśleć o łóżku piętrowym trzyosobowym. Łóżko posiada wszystkie niezbędne atesty dopuszczające go do użytkowania na terenie kraju.

łóżko 3 osobowe

Łóżko z wysuwanym materacem

Decydując się na zakup łóżka z wysuwanym materacem również zyskujemy przestrzeń w pokoju rodzeństwa, która w ciągu dnia może być dodatkowym miejscem przeznaczonym na zabawę. Natomiast w porze nocnego spoczynku możemy szybko i bezproblemowo rozłożyć łóżko i położyć dzieci do snu. Czasami rodzice decydują się na zakup takiego łóżka do pokoju zajmowanego przez jedno dziecko co pozwala okazyjnie przenocować np.koleżankę która odwiedzi naszą córkę.Łóżko z rozsuwanym materacem wpisuje się w grupę produktów przeznaczonych do niedużych przestrzeni.

łóżko dziecięce z wysuwanym materacem

Aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku

Urządzanie pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem jeżeli chcemy, by ten pokój był i ładny i funkcjonalny zarazem. Dodatkowo zadanie staje się trudniejsze, gdy dotyczy małego pokoju dziecięcego w bloku. Ale dla rodziców nie ma zadań niemożliwych, a my spróbujemy podpowiedzieć kilka rozwiązań na przykładzie pokoju dla chłopca w wieku siedmiu lat.

 Pokój dla chłopca 7 lat

 Pokój dla chłopca 7 lat to pokój dziecka, które rozpoczyna naukę w szkole. Ale równocześnie siedmioletni chłopiec to jeszcze dziecko, które chce się bawić i pełnymi garściami czerpać radość beztroskiego dzieciństwa. Dlatego ważnym jest, aby pokój dla chłopca łączył w sobie miejsce do zabawy i nauki. Najważniejszymi meblami w pokoju siedmiolatka powinny być: wygodne łóżko oraz biurko. Oczywiście powinna stanąć szafa dla dziecka i jeżeli mamy miejsce – regał na zabawki, czy książki. Ale jak to wszystko zaaranżować w małym pokoju dziecięcym w bloku, nie zapominając o miejscu do zabawy. Miejscu, w którym będzie można rozłożyć drewnianą kolejkę, zbudować tor wyścigowy dla autek lub rozsypać klocki. Jednym z takich rozwiązań może okazać się łóżko dla dziecka.

 Łóżko dla 7 latka

Wybierając łóżko dla 7 latka warto rozważyć zakup pełnowymiarowego łóżka młodzieżowego 90x200. Nawet jeżeli w danej chwili może ono wydawać się nam za duże, chłopiec z każdym rokiem będzie rósł, a łóżko cały czas będzie zapewniać wystarczającą ilość miejsca do spania i odpoczynku. Ale wybierając łóżko do małego pokoju dziecięcego, można zastanowić się nad wyborem takiego, które łączy w sobie jeszcze inne cechy.

 Łóżko piętrowe z biurkiem dla dziecka

 Łóżko piętrowe z biurkiem dla dziecka jest bardzo dobrym rozwiązaniem właśnie przy aranżacji małego pokoju dziecięcego w bloku. Łóżko umieszczone na górze, do którego z reguły prowadzi drabinka, otoczone jest barierką do łóżka, która dba o bezpieczeństwo dziecka i chroni przed wypadnięciem. Pod łóżkiem znajduje się biurko lub biurko z szafkami, co pozwala stworzyć miejsce do nauki i przechowywania bez angażowania dodatkowej przestrzeni. Dzięki temu zyskamy w małym pokoju miejsce do zabawy dla dziecka.

pokój dziecięcy dla chłopca inspiracje

Łóżko z antresolą

Łóżko z antresolą, czy łóżko na antresoli spełni podobne zadanie, jak łóżko piętrowe z biurkiem. Tyle, że przestrzeń pod łóżkiem możemy zagospodarować na różne sposoby. Możemy tam  zrobić miejsce na zabawki, chłopięcy rower, czy deskorolkę albo ustawić tam dedykowane komody i regały, co pozwoli na stworzenie w pokoju chłopca przestrzeni do zabawy.

aranżacja pokoju dziecięcego

 Łóżka ze schodami

Jeszcze innym rodzajem łóżek piętrowych lub łóżek na antresoli, które świetnie sprawdzą się w aranżacji małych pokoi dziecięcych w bloku są łóżka ze schodami. Schody w tym wypadku zastępują drabinkę prowadzącą do łóżka, a dodatkowo każdy stopień wyposażony jest w otwartą półkę lub zamykaną szufladkę, która pomieści nie tylko zabawki, czy przybory szkolne ale również mniejsze ubrania. Oprócz tego, powstałą przestrzeń pod łóżkiem możemy dodatkowo zagospodarować poprzez wstawienie biurka dla dziecka, komód, czy niskich regałów.

 

Projekt pokoju dla dziewczynki - meble dziecięce Babushka

W projekcie pokoju dla dziewczynki wykorzystano meble dla dzieci z serii Babushka. Meble dostępne są w dwóch wariantach  kolorystycznych, klasycznej bieli i oliwki widocznej na zdjęciu. Pokój dla dziewczynki został wyposażony w łóżeczko dla dziecka o wymiarach 140x70 cm,szafę dwudrzwiową oraz regał z szufladą. Łóżeczko Babushka jest klasycznym łóżeczkiem 2w1 (dwa w jednym).Gdy nasze dziecko uruchomi się możemy zmienić konfigurację łóżka na takie, które umożliwi samodzielne opuszczanie go przez naszego maluszka. Będzie to klasyczny tapczanik z barierkami chroniącymi dziecko przed wypadnięciem. Ale za nim to nastąpi możemy regulować wysokość materaca w trzech poziomach. To wygodne rozwiązanie pozwoli nam dostosować wysokość materaca w zależności od stopnia ruchliwości naszego dziecka czyniąc go bezpiecznym. W projekcie pokoju dziecięcego znalazła miejsce szafa dwudrzwiowa w której zamontowane półki pozwolą na zorganizowanie garderoby naszego dziecka.Szafa Babushka posiada również drążek na ubrania ale ten element szafy będzie do wykorzystania kiedy nasza córeczka podrośnie i zacznie nosić garderobę, którą będziemy mogli odwiesić na wieszak. Oliwkowy regał na zabawki Babushka jest doskonałym miejscem nie tylko na pluszowe  misie ale także  podręczne przybory do pielęgnacji. A szuflada z pewnością pomieści pieluszki a później ubranka.

meble Babushka projekt pokoju dziewczynki

Projekt pokoju dla dziewczynki - meble Stella

Projekt pokoju dla dziewczynki z wykorzystaniem systemu mebli Stella.Meble dostępne są w dwóch kolorach białym i jasnoszarym. Meble dla dziewczynki Stella wykonane są z lakierowanego mdf oraz drewna sosnowego. Kolekcja mebli obejmuje łóżko,szafkę nocną, komodę, biurko, szafę na ubrania. Charakterystycznym motywem kolekcji jest subtelna gwiazdka, która pośrednio służy jako uchwyt do otwierania drzwi i szuflad. Cała kolekcja lakierowana jest lakierami wodnymi utwardzonymi UV. Lakiery posiadają wszystkie niezbędne atesty dopuszczające do produkcji mebli dla dzieci.

projekt pokoju dla dziewczynki

Projekt pokoju dla dziewczynki - Minimondo meble na lata

Meble z kolekcji Minimondo to bardzo dobra propozycja do urządzenia pokoju dla dziewczynki. Na szczególna uwagę zasługuje podniesione łóżko pod którym zmieszczą się dedykowane elementy z kolekcji takie jak komoda czy regał z półkami. Ciekawym rozwiązaniem jest również biurko, które opcjonalnie możemy wsuwać lub wysuwać  spod łóżka. W ten sposób zyskujemy dużo dodatkowej przestrzeni którą dziecko może wykorzystać do zabawy. Kolekcja mebli Minimondo jest bardzo rozbudowana. Projektując pokój dla dziewczynki mamy do dyspozycji całą gamę szafek i regałów. Do dyspozycji poza łóżkiem podniesionym mamy jeszcze łóżko klasyczne o wymiarach 90 x 200 cm oraz łóżko piętrowe. Kolekcja dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych białej i ciemno szarej obydwie wersje kolorystyczne uzupełnione są drewnianymi elementami wykonanymi z drewna brzozowego. 

Projekt pokoju dla dziewczynki

 

Projekt pokoju młodzieżowego - Meble Babushka

Projekt pokoju młodzieżowego dla dziewczynki z wykorzystaniem  systemu mebli  Babushka.

Do aranżacji pokoju młodzieżowego wybrano meble Babushka w białym kolorze. Zaprojektowano niezbędne wyposażenie w postaci dwudrzwiowej szafy, łóżka młodzieżowego o wymiarach materaca 90x200 cm oraz biurka z szufladami. Wymiar łóżka młodzieżowego pozwala na użytkowanie go przez długie lata. Łóżko Babushka podobnie jak szafa posiada charakterystyczny dekor w postaci falbanki, który jest znakiem rozpoznawczym całej kolekcji. W projekcie pokoju dla dziewczynki znalazła się pojemna szafa z półkami oraz drążkiem na ubrania. Po za pólkami i drążkiem na ubrania  zaprojektowana szafa Babushka posiada dwie szuflady. Jedna z nich jest szeroką i bardzo pojemną szufladą. Druga mniejsza będzie idealnym schowkiem na apaszki, rękawiczki czy szaliki. Biurko w pokoju zostało ustawione niedaleko okna tak aby światło naturalne dobrze oświetlało miejsce do nauki. Biurko Babushka posiada cztery szufladki w których z łatwością można uporządkować podręczne przybory do nauki takie jak zeszyty książki czy przybory do pisania.

Meble młodzieżowe Babushka

Projekt pokoju dla dziewczynek

Projektując pokój dla dziewczynek warto sięgnąć po kolekcję mebli Collet. Mnogość rozwiązań, które możemy osiągnąć stosując meble Collet wydaje się być nieograniczona. Dzięki dostępności bardzo szerokiej ofercie  łóżek dla dzieci. Projektując pokój dla dziewczynek możemy sięgnąć po klasyczne łóżka o wymiarach 90 x 200 cm i zaprojektować takie rozwiązanie jeżeli nie jesteśmy ograniczeni metrażem pokoju. Jeśli pokój przeznaczony dla naszych dzieci dysponuje skromniejszym metrażem możemy zastosować łóżko piętrowe a zaoszczędzona w ten sposób powierzchnie przeznaczyć na stworzenie dwóch samodzielnych stanowisk do nauki z wykorzystaniem biurek z kolekcji Collet. Meble dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: biały,jasno szary,pastelowy niebieski i pastelowy róż.Meble wykonane są z lakierowanego mdf oraz z drewna sosnowego.Całość pokryta jest bezpiecznymi lakierami wodnymi utwardzonymi technologią UV.

Projekt pokoju dla dziewczynek

Projekt pokoju dla dzieci - meble w stylu skandynawskim

Projektując pokój dla dzieci warto zwrócić uwagę na serię mebli Nuki. To meble, które świetnie się wpiszą w projekt pokoju dla chłopców. Meble wykonane są ze sklejki brzozowej lub w wersji ze sklejki laminowanej w trzech podstawowych kolorach biały, szary i czarny. Po za bardzo bogatą ofertą łóżek w kolekcji znajduje się szereg ciekawych mebli, które są uzupełnieniem serii. Kolorystyka i stylistyka mebli nawiązuje do stylu skandynawskiego, który staje się coraz bardziej popularny ze względu na jego prostą piękną formę oraz naturalne materiały, które wykorzystuje się do produkcji mebli właśnie. Łóżka z kolekcji Nuki wykonane są w 100% ze sklejki, a wszystkie krawędzie są zaoblone. W ten sposób zabezpieczono użytkowników przed przypadkowymi kontuzjami.

 

łóżka młodzieżowe

Pokój dziecięcy

Aranżując pokój dziecięcy warto postawić sobie pytanie jakie meble powinny się znaleźć w pokoju dziecięcym. Często decydujemy się na kompleksowe wyposażenie pokoju dziecięcego, lecz w praktyce okazuje się że możemy zakup wyposażenia pokoju dziecięcego podzielić na etapy. W pierwszym etapie niezbędnym wyposażeniem pokoju naszego dziecka będzie łóżeczko dziecięce. Wśród dostępnych łóżeczek mamy całą gamę rozwiązań dostosowanych do potrzeb naszego dziecka. Jednym z najbardziej popularnych jest łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami. Umożliwiające swobodne opuszczanie łóżeczka przez nasze dziecko w momencie gdy jego motoryka będzie na tyle rozwinięta że mu to umożliwi. Komoda z przewijakiem to mebel który z całą pewnością powinien również znaleźć się w pierwszym wyposażeniu pokoju dziecięcego. Komoda po za miejscem do przechowywania garderoby dziecka dzięki przewijakowi zyska dodatkową funkcję jaka jest pielęgnacja dziecka. Zakup szafy ubraniowej to kolejny etap wyposażania pokoju dziecka. W pierwszym okresie ubranka dziecka bez trudu pomieszczą się w komodzie lecz z biegiem czasu niezbędny stanie się drążek do odwieszania ubrań na wieszak.Szafa da nam taka możliwość. Urządzając pokój dziecięcy nie możemy zapomnieć o regale na zabawki w którym miejsce dla siebie znajdą wszystkie ulubione zabawki i pluszaki.

meble dziecięce

 

Projekt pokoju dla dziewczynek - łóżko piętrowe

Projektując pokój dla dziewczynek często mamy do czynienia z sytuacją w której w jednym pokoju mieszkają ze sobą dziewczynki w różnym wieku, a różnica wieku jest na tyle duża że jasno zaznaczają się różne gusty i upodobania.Wtedy zaprojektowanie pokoju dla dziewczynek może okazać się trudnym zadaniem. Innym ograniczeniem może okazać się metraż pokoju, który mamy do dyspozycji. Wtedy warto rozważyć w projekcie wykorzystanie łóżka piętrowego. Na rynku dostępne są  różne modele łóżek piętrowych lecz ich konstrukcja pozwala na zajęcie górnego łóżka drabinką umieszczoną centralnie lub z boku łóżka. Druga opcja wydaje się bardziej komfortowa ze względu  na nieograniczanie dostępu do łóżka od frontu. Decydując się na wybór łóżka piętrowego warto wziąć pod uwagę łóżka z wyższą barierką zabezpieczającą wyższe posłanie. Korzyści w użytkowaniu łóżka piętrowego wynikają przede wszystkim z oszczędności miejsca w pokoju. Wygospodarowaną w ten sposób powierzchnię można wykorzystać na stworzenie miejsca do nauki.

 

Projekt pokoju dla dziewczynki - lakierowane meble Emma z motywem serduszka

Aranżacja pokoju dla dziewczynki z wykorzystaniem białych, lakierowanych mebli Emma. Pojemna trzydrzwiowa szafa , łóżko młodzieżowe z dodatkowym spaniem i szufladami oraz stylowe biurko, z charakterystycznym dekorem z serduszkiem. Całość utrzymana w jasnych tonacjach, z licznymi dodatkami.W projekcie pokoju dla dziewczynki uwzględniono dodatkowe miejsce do spania w postaci wysuwanej szuflady z łóżka z pełnowymiarowym materacem.Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza w chwili gdy najbliższa przyjaciółka naszej córki zechce zostać na noc.

zestaw mebli emma dedekids

Pokój dziecka - kolekcja mebli Loopi

Urządzając pokój dziecka wykorzystano kolekcję mebli Loopi. Jasna kolorystyka w połączeniu z drewnem brzozowym stwarza ciepły i przyjemny klimat. Kolekcja mebli swoją stylistyką nawiązuje do najlepszych polskich projektantów z przełomu lat 50-tych i 60- tych takich jak Roman Modzelewski, Józef Chierowski czy Teresa Kruszewska. Jej prosta forma jest jej niewątpliwym atutem. W kolekcji mebli Loopi znajdziemy wszystkie niezbędne meble do urządzenia pokoju dla naszego maluszka. Po za łóżeczkiem, szafą na ubrania i komodą znajdziecie Państwo podręczny i ciekawy regał w którym zmieszczą się niezbędne przybory do pielęgnacji dziecka.

Pokój dziecka

Projekt pokoju  dla dziecka -  kolekcja mebli Minimondo 

Jasne, naturalne materiały z których wykonane są meble z kolekcji Minimondo staną się  nie tylko ozdobą pokoju dziecięcego ale dzięki ich funkcjonalności spełnią oczekiwania dziecka i rodziców. Łóżeczko z trzema pojemnymi szufladami posiada regulację wysokości materaca, a gdy dziecko wyrośnie z wieku niemowlęcego można je przebudować na tapczanik. Komoda z przewijakiem i półkami, niezwykle praktyczna przy małym dziecku również w późniejszym okresie stanowić będzie pojemne miejsce na ubrania lub zabawki dziecka.

Projekt pokoju dla dziecka

 

Aranżacja pokoju dla dziewczynki - funkcjonalne meble z naturalnej sklejki

Projekt pokoju dla dziewczynki w meblach River, z naturalnej sklejki brzozowej i lakierowanej na biało płyty mdf. Regał na zabawki i książki z licznymi półeczkami, komoda oraz łóżko z szufladą w minimalistycznym designie w stylu skandynawskim, uzupełnione różnymi dodatkami w ciepłych kolorach.Projektując pokój dla dziewczynki w projekcie  dodatkowo znalazł się zgrabny stoliczek przy którym można spędzić czas rysując lub malując. Na podłodze swoje miejsce znalazły miękkie dywany,które wizualnie ocieplają cały pokój.

meble river

 

Projekt pokoju dla dziewczynki - skandynawski odcień bieli

Aranżacja pokoju dla dziewczynki utrzymana w minimalnym klasycznym stylu. Biel ścian i mebli harmonijnie współgra z drewnianą podłogą. Szafa, komoda i łóżeczko z zaokrąglonymi krawędziami zapewniają bezpieczne ich użytkowanie. Stonowane nieliczne dodatki podkreślają dziewczęcy charakter pokoju. Meble Troll świetnie się wpisują w koncepcję pokoju w stylu skandynawskim. 

Projekt pokoju dla dziewczynek - Trzy siostry

Projektując pokój dla dziewczynek nie sposób nie sięgnąć po kolekcję mebli Collet zwłaszcza gdy staniemy przed wyzwaniem urządzenia jednego pokoju dla trzech dziewczynek w różnym wieku. Cała kolekcja daje nam możliwości wyposażenia pokoju dziewczynek w szafy ubraniowe, komody, biurka czy szafki nocne ale najmocniejszym elementem kolekcji mebli jest łóżko piętrowe trzyosobowe. Łóżko wykonane jest z solidnych materiałów zapewniających mu trwałość i estetykę. Bogata kolorystyka pozwoli wpisać się w każde wnętrze. Wśród dostępnej kolorystyki znajdzie się kolor biały,jasno szary, pastelowy niebieski i pastelowy róż.

Projekt pokoju dla dziewczynek

 

Projekt pokoju dla chłopca - białe meble z dodatkiem drewna

Aranżacja pokoju chłopięcego w białych meblach Victor. Zgrabne biurko z nadstawką, regał na zabawki oraz łóżko chłopięce z szufladą. Jasna kolorystyka pokoju ocieplona została pojedynczymi dodatkami oraz elementami drewnianymi wykańczającymi meble.

zestaw mebli dla dziecix

 

Projekt pokoju młodzieżowego dla chłopca - szarość w minimalistycznym wydaniu

Oszczędny w środkach projekt pokoju młodzieżowego dla chłopca, utrzymany w tonacji szarości. Niemal ascetyczny wystrój pokoju sprawia, że meble z kolekcji Sem odgrywają tu pierwszą rolę. W aranżacji wykorzystano szafę dwudrzwiową, regał, łóżko młodzieżowe 90x200 oraz biurko z kontenerkiem, który może pełnić rolę szafki nocnej.

zestaw mebli mlodziezowych sem

 

Aranżacja pokoju dla dziecka - nieprzemijający urok klasyki

Propozycja aranżacji pokoju dla dziecka z wykorzystaniem klasycznych białych mebli Jane, z delikatnie ryflowanymi frontami. Meble pięknie współgrają z jasną tapetą i drewnianą podłogą. Wesoły kolorowy dywan ożywia całość, nadając jej swoistego charakteru.

zestaw mebli jane

 

Projekt pokoju dla dziecka - styl boho w pokoju dziecięcym

Aranżacja pokoju dla dziecka wykonana w stylu boho: tapeta w tropikalne liście, ozdoby ścienne i kosze wykonane ze sznurka i trawy morskiej naturalnie komponują się z kaszmirowymi meblami Basic. W projekcie wykorzystano łóżeczko 3w1 oraz szafę i komodę z regałem z boku.Podłoga wykonana z ciemnego drewna wyraźnie kontrastuje z meblami nadając im kluczową rolę.

meble dla dziecka basic

Pokój dla dziewczynki - w stylu art deco

Pokój  dla małej dziewczynki zaprojektowany zgodnie z założeniami stylu art deco. Stylowe białe  łóżeczko dziecięce z szufladą i opuszczanym bokiem ślicznie komponuje się z jasnymi dodatkami.W pokoju ustawiono wygodny fotel z pufą pełniącą funkcję podnóżka, na którym młoda mama może nakarmić lub ukołysać dziecko do snu. Atłasowa poduszeczka harmonijnie współgra z jasną tapetą, na której podobnie jak na poduszeczce umieszczono srebrne motywy. W pokoju dziewczynki zawieszono zasłony w jasnym pastelowym kolorze podkreślającym charakter całego pomieszczenia. Cały pokój udekorowano białymi misiami które w naturalny sposób ocieplają wnętrze.

 

zestaw mebli dla dzieci białe lakierowane

Projekt pokoju dla dziewczynek - uniwersalna biel w ciekawej aranżacji

Zrealizowany projekt pokoju dla dziewczynek z wykorzystaniem białych lakierowanych mebli z elementami drewna. Do projektu pokoju dla dziewczynki wybrano trzyszufladową komodę, klasyczne łóżko o wymiarach 90 x 200 cm oraz szafkę nocną, na której swoje miejsce znalazła lampka nocna. Szafka nocna posiada dwie szuflady, w których swoje miejsce znajdą ulubione książki chętnie czytane przez mamę lub tatę na dobranoc. W pokoju zrezygnowano z szafy dwudrzwiowej ze względu na istniejące skosy w pomieszczeniu. Większość garderoby znalazła swoje miejsce w  lakierowanej komodzie. W projekcie pokoju dla dziewczynki łóżko znalazło się w centralnej części pokoju pod oknem dachowym. W ten sposób dojście do łóżka dziecięcego możliwe jest z dwóch stron co jest rozwiązaniem wygodnym i praktycznym. Wszystkie meble z kolekcji posiadają toczone elementy drewniane polakierowane na biały kolor. Dzięki temu uzyskano monochromatyczny wygląd łącznie z ramą lustra, która wykonana została zgodnie z estetyką panującą w pokoju dziewczynki. W pokoju wygospodarowano jeszcze miejsce na biurko dla dziewczynki lecz na tym etapie nie jest ono jeszcze koniecznym meblem ze względu na wiek dziecka.Podłoga lekko nawiązuje kolorystycznie do białych mebli, mocniejszym kontrastem są  ściany, które zostały pomalowane na kolor blady róż. Dopełnieniem projektu pokoju dla dziewczynki są dodatki w formie  wesołych kolorowych zasłon .

 

Projekt pokoju dla dziecka - minimalizm w stylu skandynawskim

Projekt pokoju dla dziecka w wieku 0-1 w minimalistycznym wydaniu. Najbardziej potrzebne w tym wieku meble dziecięce: łóżeczko dla niemowlaka oraz komoda z przewijakiem. Piękny design mebli Tosrten marki Troll Nursery sam w sobie staje się dekoracją pokoju.Na uwagę zasługują niewątpliwie miękkie krawędzie mebli.Ich zaoblenie sprawia wrażenie miękkości i lekkości.Drewniane akcenty z drewna brzozowego współgrają z białymi lakierowanymi elementami mebli.

Projekt pokoju młodzieżowego - Funflex

Projektując pokój młodzieżowy z wykorzystaniem systemu mebli dla młodzieży Funflex dostajemy szeroki wybór możliwości tworząc pokój dla naszych dzieci.

Projekt pokoju młodzieżowego- Meblościanka XXI w

Projekt pokoju młodzieżowego z podniesionym łóżkiem to świetny pomysł dla rodziców którzy pragną optymalnie wykorzystać miejsce w pokoju młodzieżowym. Łóżko z wbudowanym biurkiem komodą , szafką i niezliczoną ilością półek wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla młodego człowieka. Uzupełnienie wyposażenia pokoju młodzieżowego o szafę ubraniową wydaje się być absolutnym dopełnieniem wyposażenia pokoju młodzieżowego.

Projekt pokoju młodzieżowego

Projekt pokoju młodzieżowego - Łóżko piętrowe Funflex

Projektując pokój młodzieżowy z wykorzystaniem mebli z kolekcji Funflex możemy sięgnąć również po rozwiązanie z wykorzystaniem łóżka piętrowego jednoosobowego. Pod łóżkiem w przedstawionym rozwiązaniu zastosowano łóżko z wbudowanym miejscem do nauki. Pod łóżkiem znalazło się biurko z półką, które posiada dużą przestrzeń przeznaczoną do nauki. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pokoju.

Projekt pokoju młodzieżowego

 

Projekt pokoju dla dziewczynki 

Aranżacja pokoju dla dziewczynki z wykorzystaniem mebli dla dzieci z serii Emma.Tym razem w pokoju dziewczynki znalazło się łóżko z trzema szufladami z barierką zabezpieczającą przed wypadnięciem z łóżka naszą pociechę. W pokoju dla dziewczynki znalazło się również miejsce na regał na zabawki, stolik i mini fotelik. Biała kolorystyka mebli świetnie komponuje się z szarą tapetą w białe grochy i dywanem utrzymanym w tym samym stylu. Mocnym akcentem w pokoju dziewczynki jest duża ażurowa lampa kolorystycznie nawiązująca do całości. Całą przestrzeń świetnie uzupełniają pluszowe zabawki.

 Meble dziecięce 

Projekt pokoju dla dziewczynek - łóżko z antresolą

Projektując pokój dla  dziewczynek warto rozważyć wykorzystanie w projekcie łóżka z antresolą. Co prawda  takie rozwiązanie lepiej sprawdzi się u dziewczynek nieco starszych u których motoryka jest na tyle rozwinięta że pozwoli bez trudu i ryzyka wspiąć się na łóżko umieszczone wysoko nad podłogą. Dla wielu dzieci łóżko piętrowe to niebywała atrakcja. Barierka zabezpieczająca sprawia że  dziecko czuje się pewnie i bezpiecznie. Projektując taki pokój należy pamiętać że takie rozwiązanie będzie lepiej prezentowało się we wnętrzach w których wysokość stropu jest na poziomie przynajmniej+2.90.

Umieszczenie drabinki z boku łóżka daje nam sporą przestrzeń pod łóżkiem dziewczynki i to jest największą zaletą tego typu rozwiązania. Przestrzeń, która znajduje się pod łóżkiem jest miejscem które możemy wykorzystać na tysiące sposobów. Jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Jednym z rozwiązań które nasuwa się samoistnie jest zaaranżowanie tej przestrzeni jako miejsca zabaw lub miejsca w którym  dziecko może poukładać swoje ulubione pluszaki. Częściej stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego miejsca jako kącika relaksu. Ulokowanie tam kanapy z nieskończoną ilością  miękkich poduch jest dobrym pomysłem. Miejsce pod łóżkiem piętrowym z antresolą można również wykorzystać jako miejsce do nauki. Postawienie tam biurka dla dziewczynki jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem że zadbamy o to aby doświetlić to miejsce lampką postawioną na biurku lub projektując tam punkt świetlny włączany zwykłym włącznikiem. Jakiego rozwiązania nie przyjęlibyśmy w projekcie pokoju dla dziewczynki nasza córka na pewno będzie zadowolona. 

Projekt pokoju nastolatków

W projekcie pokoju nastolatków wykorzystano system mebli Olaf w szarej kolorystyce. Meble posiadają drewniane dodatki w postaci nóżek i klamek. Meble zaaranżowano w pokoju młodzieżowym na piętrze domu ze skosami co w pewien sposób wymusiło ustawienie mebli. Niższe meble takie jak komoda, szafka nocna i łóżko dobrze się wkomponowały pod skosem. Natomiast szafa ubraniowa znalazła swoje miejsce nieco dalej gdzie wysokość pokoju pozwoliła na jej ulokowanie. Projektując pokój nastolatków bardzo często sięgamy po meble w ciemniejszej kolorystyce najczęściej po różne odcienie szarości. Projektując pokój dla nastolatka warto pamiętać o pełnowymiarowym łóżku o wymiarach materaca 200x90 cm.

 pokój nastolatka

Pokój dla chłopca

Projektując pokój dla chłopca czasami wystarczy kilka ciekawych mebli i dodatków aby pokój dziecka stał się miejscem przyjaznym i komfortowym. W pokoju dla chłopca na aranżacji poniżej zaprojektowano łóżko Nuki i ciekawą szafkę nocną. Pokój chłopięcy pełni przede wszystkim rolę sypialni. Lampka nad łóżkiem daje dodatkowe oświetlenie i stwarza dobre warunki do czytania w łóżku.

Pokój dla dziewczynki - szkoła podstawowa

Meblując pokój  dla dziewczynki w wieku szkolnym ważnym elementem jest miejsce przeznaczone do nauki. Aranżując przestrzeń pamiętajmy aby biurko dla dziewczynki stało w miejscu dobrze oświetlonym , najlepiej naturalnym światłem. Kolejnymi ważnym elementem wyposażenia pokoju dla dziewczynki jest praktyczna szafa ubraniowa która jest w stanie pomieścić całą garderobę dorastającego dziecka. Szafa z kolekcji Collet wyposażona jest nie tylko w drążek do wieszania garderoby posiada również dodatkową półkę i szufladę na podręczną garderobę.Świetnym dopełnieniem wyposażenia pokoju dla dziewczynki jest łóżko z szufladami i dodatkowym wysuwanym spaniem.

Pokój dla dziewczynki

Pokój dla chłopca - ściana wspinaczkowa w pokoju

Urządzając pokój dla chłopca zwłaszcza dla takiego który jest wulkanem energii warto pomyśleć o ściance wspinaczkowej którą można zamontować na ścianie. Jest to świetny sposób na rozładowanie zasobów energii drzemiących w naszym dziecku. Dodatkowo montaż ścianki wspinaczkowej w pokoju chłopca wpływa świetnie na rozwój motoryki i koordynacji ruchowej. Po godzinach spędzonych przed komputerem ścianka będzie świetnym sposobem na szybką gimnastykę.

 

pokój dla chłopca

Projekt pokoju dla nastolatków - Minimalizm absolutny

Projektując pokój dla nastolatków warto zasięgnąć opinii ostatecznego użytkownika pokoju. Biorąc pod uwagę wiek w jakim znajduje się przyszły użytkownik musimy liczyć się z tym że ciężko będzie trafić w gusta nastoletniego chłopca czy dziewczyny. Dlatego bardzo często urządzając pokój dla nastoletnich dzieci dowiemy się że po za łóżkiem nie wiele jest im potrzebne w pokoju. Dlatego w procesie podejmowania decyzji o wyposażeniu pokoju nastolatka niezbędni są rodzice;).To dzięki nim uda się wstawić do pokoju szafę na ubrania a przy większej determinacji uda się nakłonić nastolatka do tego aby wyposażyć pokój w biurko.

Projekt pokoju nastolatków

Projekt pokoju dla chłopca - łóżko piętrowe z zabudową

Bardzo często rodzice stający przed wyborem czy łóżko piętrowe będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla ich dziecka często rezygnują z takiego rozwiązania w obawie przed tym że ich pociecha spadnie z góry. Bardzo często ich obawy są nieuzasadnione ponieważ łóżka piętrowe posiadają atesty i badania, które są bardzo rygorystyczne. Dopuszczenie  łóżka piętrowego do szerokiej sprzedaży poprzedzone jest szczegółowym i drobiazgowym procesem certyfikacji. Gdy już podejmiemy decyzję o tym aby kupić naszemu dziecku łóżko piętrowe wynika z tego faktu dużo korzyści. Jednym z nich jest spora oszczędność miejsca w pokoju naszego dziecka.Wyposażając pokój dla dziecka w kolekcję mebli Funflex mamy do dyspozycji pełną gamę regałów i szaf, które zostały zaprojektowane w ten sposób aby mieścić się pod łóżkiem piętrowym. Łóżko piętrowe standardowo wyposażone jest w biurko i półkę.Gdy nasze dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły wtedy możemy wkomponować meble takie jak szafa i regał pod łóżko oszczędzając w ten sposób sporo przestrzeni ,która może być wykorzystywana do zabawy. Jeżeli nasze dziecko zacznie uczęszczać do szkoły podstawowej wtedy możemy rozsunąć meble i stworzyć mu dużą przestrzeń do nauki przy biurku.

Projekt pokoju dla chłopca

Łóżko piętrowe Funflex z biurkiem

Projekt pokoju dlachłopca

Projekt pokoju dla dzieci

Projektując pokój dla dzieci warto rozważyć skorzystanie z systemu mebli Minimondo. Szczególnie z łóżka piętrowego, które zbudowane i połączone jest z dwóch niezależnych łóżek.Takie rozwiązanie stwarza dodatkowe możliwości. Jeżeli nasze dzieci stwierdzą że nie chcą już łózka piętrowego wtedy możemy rozdzielić łóżka i rozstawić je w pokoju. A gdy przeprowadzimy się do większego mieszkania możemy rozstawić je w pokojach dzieci. Meble do pokoju dziecięcego Minimondo to przede wszystkim dobre materiały i perfekcyjne wykonanie mebli.Elementy konstrukcyjne z drewna brzozowego gwarantuja solidność i stabilność prezentowanych mebli.

Projekt pokoju dla dzieci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl