Zabawki dla dwulatka – drewniane zabawki Bajo

0
drewniane zabawki Bajo

 Bardzo często stajemy przed dylematem, jakie wybrać zabawki dla dwulatka. Na pewno wyboru nie ułatwia też ilość zabawek dostępna na rynku. Dwuletnie dziecko potrafi już samodzielnie zbudować wieżę z kilku klocków lub połączyć w obrazek dwa do czterech elementów, ale nie potrafi jeszcze bawić się z innymi dziećmi, choć uważnie je obserwuje. Nie rozumie jeszcze też do końca działania i przeznaczenia wybranych zabawek bawiąc się nimi na swój sposób lub starając się naśladować to, co mu pokażemy. W tym okresie warto podać dziecku drewniane zabawki, które są naturalną i przyjazną alternatywą dla innych zabawek.

Zobacz więcej:

Ekologiczne zabawki

Klocki drewniane dla dzieci

Układanki drewniane

Sortery

Ekologiczne zabawki

Bajo to polski producent drewnianych zabawek przykładający bardzo dużą rolę do ekologii i promujący ją w swoich produktach. Zabawki Bajo produkowane są z naturalnych materiałów, w tym z drewna drzew liściastych pochodzącego z miejsc o zrównoważonej gospodarce leśnej, z odpadów drewnianych powstałych przy produkcji mebli i parkietów, tektur, filcu wełnianego oraz bawełny organicznej. Opakowania zabawek także pochodzą z materiałów naturalnych, również pozyskiwanych w procesie recyklingu. Produkowane zabawki są trwałe, a ich ponadczasowe wzornictwo czyni z nich produkty wielopokoleniowe.

Klocki drewniane dla dzieci

Dwulatek, o czym wspomnieliśmy na wstępie, potrafi już ułożyć wieżę łącząc ze sobą kilka klocków. Podajmy dziecku do zabawy drewniane klocki z obrazkami, np. z wizerunkami zwierzątek. Dziecko układając klocki może przy okazji uczyć się widzenia przestrzennego, odkrywać kształty i kolory oraz przede wszystkim dobrze się bawić. Z drewnianych klocków można wybudować także mosty i tunele dla kolorowych autek albo zamek, którego będzie strzec jeden z drewnianych dinozaurów.

Układanki drewniane

Podobne umiejętności jak klocki, u dziecka dwuletniego pomogą rozwijać układanki drewniane lub puzzle drewniane składające się z niewielkiej ilości elementów. Odpowiednie ich dopasowanie przyniesie dziecku radość w postaci ułożonego obrazka. Coś, co dla nas dorosłych może wydawać się bardzo proste, dla małego dziecka jest zadaniem bardzo trudnym, wymagającym sporego wysiłku. Dopasowywanie elementów układanki pozwala dziecku zauważać i rozróżniać kształty oraz kolory, a także ćwiczyć umiejętności manualne. Opanowanie układania prostych obrazków pozwoli później starszemu dziecku na prawidłowe ułożenie bardziej skomplikowanych i składających się z większej liczby elementów puzzli.

sorter drewniany słonie

Sortery

Sortery to rodzaj zabawki dla dzieci, w której trzeba dopasować elementy o tym samym kształcie i wielkości. Sortery mogą być w postaci pudełek lub skrzyneczek z wyciętymi w różnych kształtach otworami, przez które należy wsunąć odpowiadające im elementy albo w postaci plansz, gdzie w odpowiednie miejsca dziecko musi powkładać elementy, np. w kształcie zwierzątek. Jeżeli wybierzemy dla dziecka właśnie sorter ze zwierzątkami możemy przy okazji uczyć maluszka jak one się nazywają:)

Wybierając dla dziecka drewniane zabawki Bajo mamy pewność, że dajemy mu produkt naturalny, bezpieczny w użytkowaniu i wykonany z dbałością o każdy szczegół. Dajemy zabawkę nie tylko solidną, ale i ciekawą, która w przyszłości może stać się ozdobą pokoju nastolatka.

Może zainteresuje Cię również

 

Meble do pokoju dziecka -jak i co wybrać?

Zabawki dla chłopca - eko trendy

Zabawki dla dzieci - zabawki drewniane dla najmłodszych

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl