Zabawki dla dzieci – zabawki drewniane dla najmłodszych

0
drewniana zabawka dla rocznego dziecka

 

Tak samo jak jadalni bez stołu, nie można sobie wyobrazić pokoju dziecięcego bez zabawek. Zabawki są tym, co powinno towarzyszyć dzieciom na każdym etapie ich rozwoju. Powinny nie tylko bawić ale również uczyć. Ale żeby tak było, muszą być odpowiednio dobrane do wieku i możliwości dziecka.

Zobacz więcej:

Zabawki drewniane

Gryzaki

Grzechotki

Baby gym

Zabawki dla rocznych dzieci

 

 

Zabawki drewniane

Bardzo fajną i zarazem ciekawą alternatywą dla otaczającego nas świata technologii i elektroniki, obecnego również w zabawkach dla dzieci, są zabawki drewniane. Wykonane z naturalnego materiału, jakim jest drewno są nie tylko ładne, ale także przyjazne w dotyku i ekologiczne. Drewniane zabawki wpisują się w nurt filozofii Montessori, której jednym z głównych założeń jest właśnie nauka poprzez zabawę, z wykorzystaniem przedmiotów wykonanych z naturalnych materiałów. Zabawki drewniane, tak jak wszystkie inne, a może nawet bardziej dopasowane są do wieku dziecka, a zabawa nimi jest po prostu twórczą edukacją. Zostały one zaprojektowane również z myślą o najmłodszych dzieciach. Kształty drewnianych zabawek dla maluszków pozbawione są ostrych krawędzi, małych elementów, a także elementów metalowych i plastikowych.

Gryzaki

Bolące i swędzące dziąsełka, niepokój, a nawet gorączka to czas gdy pojawiają się pierwsze ząbki. Maluszek w celu ukojenia bólu wkłada różne przedmioty do buzi. Jednymi z nich mogą drewniane gryzaki, które są w 100% bezpieczne dla dzieci. Wykonane z ręcznie szlifowanego drewna o idealnie gładkich krawędziach, niczym nie malowane ani lakierowane idealnie nadają się łagodzenia nabrzmiałych dziąsełek.

Grzechotki

Grzechotki dla dziecka są jedną z pierwszych zabawek. Drewniane grzechotki poza tym, że idealnie pasują do małych rączek, są przyjemne i delikatne w dotyku. Naturalny surowiec, proste kształty, stonowane kolory i delikatne dźwięki drewnianych grzechotek łączą maluszka z otaczającym go światem i są pierwszą formą kontaktu z rodzicami.

bajo baby gym

Baby gym

Dla wszystkich maluszków, które potrafią już podnosić i utrzymać główkę oraz opanowały chwytanie, bardzo fajną propozycją jest baby gym, czyli pierwsza całkowicie prywatna siłownia:) Zawieszone na drążku zabawki zachęcają dziecko do tego by po nie sięgnąć i chwycić. Z pozoru proste zadanie, stymuluje i rozwija koordynację wzrokowo-ruchową dziecka dając przy tym ogrom frajdy, gdy uda się złapać zawieszkę.

Zabawki dla rocznych dzieci

Roczne dziecko, w zależności od rozwoju, który jest indywidualny dla każdego maluszka, potrafi już samodzielnie wstawać i stać, raczkować, a nawet chodzić. W tym okresie zwiększa się też ilość, a właściwie różnorodność zabawek, jakie możemy dziecku podarować. Mogą to być pierwsze drewniane klocki, autka i kolejki, szmaciane lalki, czy chodziki, których dziecko się przytrzymuje stawiając swoje pierwsze kroczki. Wybierając zabawki dla rocznego dziecka pamiętajmy, że nie musi ich być wiele. Ważne jest natomiast, jakie umiejętności dziecka będą rozwijać.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl