Pokój dla dziesięciolatki – jeszcze dziecięcy, czy już młodzieżowy?

0
Pokój dla dziesięciolatki

 

Kiedy nasze dziecko wkracza w dziesiąty rok życia przestaje być dzieckiem, a staje się nastolatkiem. Jest to początek gwałtownych zmian w organizmie dziecka związanych z jego dojrzewaniem i wzrostem, okres nowych fascynacji, idoli i relacji z otoczeniem. Co prawda dla nas - rodziców zawsze pozostanie dzieckiem, tylko może trochę bardziej przemądrzałym i wystawiającym naszą cierpliwość i wyrozumiałość na wielką próbę.

Pokój dla dziewczynki 10 lat

Projekt pokoju dla 10 latki

Pokój dla dziewczynki 10 lat

Bardzo trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaka jest dziesięcioletnia dziewczynka. Z jednej strony jest to nadal małe dziecko potrzebujące naszej miłości i opieki, z drugiej strony zaczyna kształtować się obraz samodzielnej i niezależnej nastolatki. Ogromne zmiany, jakie odbywają się w życiu dziesięcioletniego dziecka można zauważyć na różnych płaszczyznach. W tym wieku dziecko chodzi już do czwartej klasy, w której nauka jest zupełnie inna niż dotychczasowe nauczanie wczesnoszkolne. Dochodzą nowe przedmioty, nowe wymagania i obowiązki. Zmieniają się też relacje między dziećmi. Zaczynają tworzyć się grupki przyjaciół składające się raczej z samych dziewczynek lub samych chłopców. Dziewczynki zaczynają interesować się modą, muzyką, a także social mediami. Bardzo często pojawia się idolka, którą dziewczynki obserwują, a czasem chcą się z nią utożsamić lub do niej upodobnić. Wszystko to związane jest z wiekiem, zachodzącymi zmianami i początkiem poszukiwania i określania własnego ja.

W tym wieku zmienia się również otoczenie dziewczynki, w którym przebywa, w tym jej pokój. Czasem zdarza się, że ukochane do tej pory pluszaki dumnie zalegające na łóżku odchodzą do kąta - może z wyjątkiem najbardziej ukochanego misia. Naklejki i plakaty z Roszpunką, Kubusiem, czy ulubionym jednorożcem ustępują miejsca nowym idolom. Dziewczynka sama zaczyna ozdabiać swój pokój zgodnie z własnymi upodobaniami, eksponując to, co jest dla niej w tym momencie najważniejsze. Bardzo często wystrój pokoju będzie ulegał zmianie, nadążając za zmieniającymi się zainteresowaniami dziecka, które są niczym innym jak wynikiem poszukiwań i ciekawości otaczającego świata.

Projekt pokoju dla 10 latki

Projekt pokoju dla dziewczynki w wieku 10 lat powinien zawierać przestrzeń do nauki i odpoczynku, a może jeszcze i zabawy. Meblując zatem pokój dziewczęcy należy pamiętać o wygodnym łóżku, biurku oraz szafie. Jeżeli mamy dodatkowe miejsce i potrzebę, można dobrać regał i/lub komodę. Szafa dla dziewczynki powinna zawierać zarówno przestrzeń, w której będziemy mogli powiesić sukienki, czy płaszczyki, półeczki, na których poukładamy sweterki i koszulki, a także szufladę na drobniejsze części garderoby. Jeżeli nasze dziecko interesuje się modą i lubi mieć dużo ubrań można wybrać szafę trzydrzwiową dla dziewczynki lub komodę, jako uzupełnienie szafy dwudrzwiowej. Wybierając biurko dla dziewczynki warto wybrać takie, które posiada szafkę lub szufladki, w których będzie można schować przybory szkolne zostawiając tym samym porządek i wolne miejsce na blacie biurka. Dla dziesięcioletniej dziewczynki wybierzmy już łóżko młodzieżowe 90x200, np. z szufladą, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Wspomniany wcześniej regał w pokoju dziewczęcym sprawdzi się bardzo fajnie w roli biblioteczki lub miejsca, na którym można poustawiać ramki ze zdjęciami lub różne ozdoby i dekoracje podkreślające charakter pokoju.

Styl, w jakim urządzimy pokój dla dziesięciolatki jest już sprawą indywidualną i zależną od naszych gustów oraz od tego, w otoczeniu jakich kolorów i przedmiotów czujemy się dobrze. Dla jednych będzie to naturalny styl skandynawski, dla innych bogato zdobiony art deco, a ktoś jeszcze wybierze nowoczesny minimalizm.

Może zainteresuje Cię również

Meble młodzieżowe dla dziewczynki - co wybrać?

Pokój dla dziewczynki - aranżacja w stylu retro.

Nie każda dziewczynka chce być księżniczką.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl