Łóżko domek dla dziecka – marzenie małych i dużych dzieci

1
Łóżko domek z płotkiem

 

Pewnie niejeden rodzic spotkał się ze spontaniczną reakcją swojego dziecka na widok łóżka domku, która brzmiała mniej więcej: „jaki śliczny domek” albo „ale fajne łóżko”. Łóżka domki zawsze wzbudzają u dzieci sporo pozytywnych emocji, podobnie zresztą jak łóżka piętrowe. Widziane oczami dziecka stają się przede wszystkim źródłem wielu pomysłów na zabawę, a dopiero później miejscem do spania i odpoczynku. Łóżko domek ma jeszcze tę zaletę, że pasuje do każdego wieku dziecka – wystarczy tylko dobrać odpowiedni rozmiar.

Zobacz więcej:

Łóżko domek 140x70

 Łóżko domek 160x80

 Łóżko domek 200x90

 Łóżko domek z szufladą

 

Łóżko domek 140x70

Dla najmłodszych, ale już samodzielnych amatorów łóżek domków polecany jest rozmiar 140x70, który powinien zapewnić dziecku wygodny odpoczynek przez okres przedszkolny, a może nawet i wczesnoszkolny. Dla dzieci z tej grupy wiekowej warto wybrać łóżko domek z płotkiem, który w naturalny sposób będzie pełnił funkcję barierki chroniącej dziecko przed wypadnięciem z łóżeczka. Dodatkowo, przy odrobinie wyobraźni, takie łóżko może zamienić się w chatkę jaką miał Kubuś Puchatek lub indiański wigwam Pocahontas.

Łóżko domek 160x80

Łóżko domek 160x80 będzie dobrym wyborem dla dzieci wieku 7-12 lat, a może nawet i ciut starszych. Nadal może to być łóżko z płotkiem, albo już bardziej „dorosłe” o nowoczesnym designie. Wszystko zależy od upodobań i zainteresowań dziecka. Łóżko domek można przyozdobić lampkami dającymi delikatne światło, przy którym raźniej się zasypia, albo kolorowymi girlandami. Można także na konstrukcji rozwiesić płótno, tworząc pewnego rodzaju namiot. Albo po prostu zostawić bez dodatkowego przystrajania, gdyż łóżko domek samo w sobie jest rodzajem dekoracji pokoju dziecięcego.

Łóżko domek 200x90

Łóżko domek do pokoju młodzieżowego? Jak najbardziej. Wystarczy wybrać jeden z większych i zarazem najpopularniejszych rozmiarów – 200x90. Otrzymujemy wówczas pełnowymiarowe łóżko, w którym będzie się wygodnie spać, czy odpoczywać po szkole albo treningu. Łóżka domki dla nastolatków bardzo często zaprojektowane są w skandynawskim stylu, charakteryzującym się prostą geometryczną formą. Dzięki takiemu designowi bardzo ładnie wpiszą się w projekt pokoju młodzieżowego, stając się równocześnie pewnego rodzaju jego dekoracją. Oczywiście dla tych, którzy preferują bogatsze wzornictwo lub pełniejszą zabudowę dostępne są dziecięce modele łóżek domków w młodzieżowych rozmiarach.

łóżko domek dla młodzieży

Łóżko domek z szufladą

Wiele modeli łóżek domków wyposażonych jest, standardowo lub jako opcja, w szufladę. W zależności od modelu może to być szuflada zamontowana na prowadnicach i będąca integralną częścią łóżka albo szuflada, którą możemy wsunąć pod łóżko jako dodatkowy, niezależny element. Szuflada pod łóżkiem jest praktycznym rozwiązaniem, które stwarza miejsce do przechowywania bez dodatkowego zajmowania przestrzeni. Szuflada taka z pewnością pomieści zapasowy komplet pościeli czy ciepły koc, ale może także służyć za miejsce do przechowania gier planszowych, puzzli czy drewnianych klocków.

 

Komentarze do wpisu (1)

17 lutego 2024

czy lozko 160x 80 nie jest za małe dla dzieci od 7 lat?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl