Łóżeczko dziecięce 2w1 - inwestycja na lata

0
Łóżeczko dziecięce 2w1 - inwestycja na lata

Łóżeczko dziecięce 2w1 lub inaczej mówiąc łóżeczko dziecięce z możliwością przebudowy na tapczanik dla starszego dziecka.

Zobacz więcej:

 Łóżeczko dziecięce 2w1

Łóżeczko dziecięce 120x60

Łóżeczko dziecięce 140x70

 Jak przerobić łóżeczko dziecięce

Łóżko dziecięce tapczanik

 Łóżeczko dziecięce 2w1

Bardzo często można spotkać się z określeniem łóżeczko 2w1, ale nie wszyscy wiedzą czym tak naprawdę ono jest. Łóżeczko dziecięce 2w1 to nic innego jak łóżeczko, które możemy przerobić na tapczanik, kiedy dziecko wyrośnie z wieku niemowlęcego. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli wymieniać łóżeczka dla dziecka co dwa czy trzy lata. Łóżeczko takie spokojnie posłuży przez pierwsze 6-7 lat życia dziecka, dostosowując się do potrzeb i możliwości dziecka.

Jako łóżeczko niemowlęce, praktycznie wszystkie dostępne łóżeczka 2w1 posiadają regulację wysokości położenia materaca, którą dostosujemy do wieku dziecka i stopnia jego ruchliwości tak, by uczynić z niego nie tylko wygodny ale i bezpieczny mebel. Większość dostępnych modeli posiada również wyjmowane szczebelki, co pozwala już chodzącemu dziecku na samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka. Łóżeczko dziecięce 2w1 najczęściej oferowane jest w dwóch rozmiarach: 120x60 i 140x70.

 Łóżeczko dziecięce 120x60

 

Łóżeczko dziecięce 120x60 jest jednym z dwóch najbardziej popularnych rozmiarów łóżeczek dla dzieci. Ze względu na swoje niewielki rozmiary bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju o niewielkim metrażu lub też w sypialni rodziców. Wybierając białe łóżeczko otoczone ze wszystkich stron szczebelkami, optycznie powiększymy pokój, a samo łóżeczko będzie miało bardzo lekką formę. Decydując się na łóżeczko dla dzieci 120x60 należy mieć na uwadze, że posłuży ono dziecku przez okres 2-3 lat.

 Łóżeczko dziecięce 140x70

Łóżeczko dziecięce 140x70 jest rozwiązaniem na dłuższy czas, nawet dla dziecka sześcio czy siedmioletniego. Wybierając łóżeczka dla dzieci należy pamiętać, że podany rozmiar łóżeczka dotyczy wymiaru materaca, a nie samego mebelka. Dlatego zawsze należy sprawdzić faktyczny wymiar łóżka lub doliczyć kilka centymetrów do jego długości i szerokości. Jest to szczególnie istotne w małych pokojach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

 Jak przerobić łóżeczko dziecięce

Przerobienie łóżeczka dziecięcego na tapczanik jest stosunkowo proste i nie wymaga żadnych specjalistycznych narządzi. Kupując łóżeczko dziecięce 2w1 od razu dostajemy fabrycznie przygotowane elementy umożliwiające jego konwersję na tapczanik wraz z instrukcją pokazującą krok po kroku, co należy zrobić. W większości przypadków, po zdemontowaniu dłuższych boków łóżeczka zastępujemy je niższymi. Podobnie krótsze boki, które teraz będą teraz pełnić rolę szczytów łóżeczka. Cały „zabieg” przebudowy łóżeczka nie zajmuje więcej niż dwie godziny.

Łóżeczko dziecięce tapczanik

 Łóżeczko dziecięce tapczanik

Bardzo często tapczanik, który otrzymujemy po przebudowie łóżeczka dziecięcego wyposażony jest w podwyższone boki, które w sposób naturalny pełnią rolę barierki do łóżka. Pozwala ona uchronić dziecko przed ewentualnym wypadnięciem z niego w czasie snu. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z łóżkiem bez szczebelków. Łóżeczko tapczanik, szczególnie w rozmiarze 140x70, pozwoli dziecku na wygodne je użytkowanie nawet przez okres przedszkolny. W momencie gdy dziecko rozpoczyna etap szkolny, koniecznym jest przemeblowanie pokoju, a tym samym wymiana łóżka na większe.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl