Kategorie blog
Promocje
Łóżko Emma z dodatkowym spaniem i dwoma szufladami
Łóżko Emma z dodatkowym spaniem i dwoma szufladami
2 680,00 zł 2 349,00 zł
szt.
Łóżko Emma z 3 szufladami
Łóżko Emma z 3 szufladami
2 355,00 zł 2 049,00 zł
szt.
Komoda Emma
Komoda Emma
1 525,00 zł 1 299,00 zł
szt.
Szafa dwudrzwiowa Emma
Szafa dwudrzwiowa Emma
2 500,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Szafa trzydrzwiowa Emma
Szafa trzydrzwiowa Emma
2 850,00 zł 2 499,00 zł
szt.
Regał Emma
Regał Emma
1 235,00 zł 998,00 zł
szt.
Biurko Emma
Biurko Emma
1 399,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Łóżko Emma junior 80 x 160
Łóżko Emma junior 80 x 160
1 350,00 zł 1 149,00 zł
szt.
Łóżko Emma 90x200
Łóżko Emma 90x200
1 499,00 zł 1 299,00 zł
szt.
Regał Sem
Regał Sem
499,00 zł 439,00 zł
szt.
Szafa trzydrzwiowa Nelly
Szafa trzydrzwiowa Nelly
1 449,00 zł 1 330,00 zł
szt.
Komoda Sem
Komoda Sem
699,00 zł 638,00 zł
szt.

Jak rozmieścić półki na ścianie w pokoju dziecięcym?

Jak rozmieścić półki na ścianie w pokoju dziecięcym?

W pokoju dziecięcym praktycznie bez różnicy w jakim wieku jest nasza pociecha, warto stawiać na praktyczne rozwiązania. Korzystne jest zawsze wybieranie pojemnych szaf, biurka z dużą ilością szuflad, czy łóżka z pojemnikiem. Z czasem nasza pociecha ma coraz więcej rzeczy, zaczyna interesować się różnymi przedmiotami i miejsca w dziecięcym pokoju zaczyna systematycznie ubywać. Z pomocą przychodzą wówczas praktyczne półki, na których można umieścić sporo przydatnych rzeczy. Półki zajmują mało miejsca, a jednocześnie stwarzają dodatkową przestrzeń do przechowywania. Na półkach można ustawić zabawki, kolekcje figurek z ulubionych bajek, książki, globusy i wiele innych rzeczy na które zaczyna brakować miejsca. Półki mogą mieć najróżniejsze kształty – w programach telewizyjnych dotyczących aranżacji wnętrz prym wiodą niewidzialne półki lub półki w formie drzewa. Jeśli zdecydujemy się na półki w pokoju dziecięcym, to jak je rozmieścić, aby były praktyczne i dobrze wyglądały?

Który układ półek będzie najlepszy?

Jeśli mamy do czynienia z nastolatkiem, bądź nowoczesnym minimalistycznym pokojem dziecięcym, to można postawić na kilka półek rozrzuconych po ścianie w różnych miejscach. Takie rozplanowanie ożywi wnętrze, a jednocześnie dostarczy wiele miejsca. Klasycznie i prosto urządzone wnętrze zostanie dzięki takiemu układowi półek urozmaicone i uatrakcyjnione, będzie sprawiało wrażenie ożywionej przestrzeni. Białe półki są uniwersalne i w razie zmiany aranżacji pokoju dopasują się bez problemu do pozostałych elementów wystroju. Co więcej półki swobodnie można będzie umieścić wyżej i niżej, aby dziecko mogło bez problemu do nich dosięgnąć.

Jeśli pokój posiada niewielkie wnęki warto je wykorzystać i właśnie tam umieścić półki, które patrząc z boku będą praktycznie niewidoczne. Oprócz tego taką wnękę można pomalować na ciekawy, żywy kolor i umieścić na niej białe półki, co dodatkowo zwiększy walory estetyczne pokoju.

Półki idealnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych ze skosami. Wiele par aranżuje pokój dla dziecka na poddaszu, gdzie spady są nieuniknione. Często jest to niewykorzystana, zbędna przestrzeń. Aby jednak nie była tak ponura, na jaką wygląda, można w miejsce skosu zamontować półki. Dostęp do ustawionych na nich rzeczach nie będzie ograniczony, a jednocześnie efektywnie wykorzystamy tę z pozoru nieprzydatną strefę.

Półki można również umieścić na łóżkiem dziecka lub biurkiem. Jeśli znajdą się w pobliżu biurka to można będzie ustawić na nich pojemniki na akcesoria do pisania czy rysowania albo potrzebne książki, jeśli zaś umieścimy je nad łóżkiem, to będą mogły pełnić funkcję dekoracyjną i posłużyć jako miejsce na zdjęcia, pamiątki z wakacji itp.

Praktyczne porady

  • Przed wierceniem warto upewnić się, czy w danym miejscu nie są ułożone przewody elektryczne lub rury gazowe. Takie miejsca zdecydowanie należy omijać.
  • Do obciążenia półek należy dostosować rodzaj montażu. Jeśli półka sama w sobie jest lekka i ustawimy na niej zaledwie kilka przedmiotów np. plastikowych figurek to taka półka może wisieć nawet na gwoździach. Jeśli zaś mamy zamiar ustawić na niej książki czy inne ciężkie przedmioty, to warto wywiercić miejsce na co najmniej 2 kołki, aby półka była lepiej zabezpieczona.
  • Przed powieszeniem półki warto skorzystać z poziomicy, która wskaże piony.
  • Warto ustawiać cięższe przedmioty na bokach półki, a lżejsze na środku, co pozwoli uniknąć wyginania się półki lub przełamania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl