Producent
Cena
-
od
do
Zabawki dla trzylatka
Rozwój psychomotoryczny dziecka w wieku trzech lat pozwala mu m.in. na szybkie bieganie bez przewracania się, zeskakiwanie z niewielkiej wysokości, jazdę na trójkołowym rowerku, a także na zabawę z rówieśnikami. Trzyletnie dziecko uczy się rozróżniać kolory, rysować, a nawet liczyć do pięciu. W tym okresie warto podać dziecku zabawki, które będą utrwalały zdobyte już umiejętności i pomagały rozwijać nowe.
Zabawki edukacyjne
Zabawki edukacyjne, w tym drewniane zabawki edukacyjne to bardzo dobry pomysł nie tylko na zabawę, ale i na naukę. Teraz możemy dziecku zaproponować klocki, czy układanki z cyferkami lub literkami, tak by pomalutku zaczęło się z nimi opatrywać i je poznawać. Możemy podsunąć też pierwsze gry ćwiczące pamięć i koncentrację, takie jak memory i domino.
Zabawki do sznurowania
Zabawa polega na przeciąganiu kolorowych sznurówek przez otwory drewnianej zabawki, która może być na przykład w kształcie buta. Dziecko przeciągając sznureczki może tworzyć różne wzory, takie jak krzyżyki czy kreski. Zabawki do sznurowania są klasycznym przykładem zabawek rozwijających zdolności motoryczne dzieci. Trzymanie, nawlekanie pomaga małym dłoniom ćwiczyć różne umiejętności potrzebne do późniejszego pisania.
Drewniane układanki i puzzle
Puzzle i układanki dla trzyletniego dziecka to w dalszym ciągu mądre i interesujące zabawki. Teraz będą się one składać z coraz większej ilości mniejszych elementów, a ich kształty mogą być bardziej skomplikowane i różnorodne, niż dla młodszych dzieci. Podobnie klocki dla trzylatka będą przybierać różne kształty, a powstające z nich budowle będą coraz bardziej okazałe.
Rowerki dla trzylatka
Motoryka trzyletniego dziecka jest już na tyle rozwinięta, że spokojnie możemy zaproponować mu rowerek. Może to być rowerek biegowy albo rowerek trzykołowy. Dzięki temu spacer do parku nabierze nowego wymiaru i rozpędu:)