Producent
Cena
-
od
do
Zabawki dla 2 latka
Drewniane zabawki dla dwulatków mają wiele zalet, które sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla rodziców i opiekunów. Drewniane zabawki są solidne i wytrzymałe, co oznacza, że mogą przetrwać lata intensywnego użytkowania. Są mniej podatne na złamania i uszkodzenia w porównaniu do zabawek plastikowych.Drewno jest naturalnym materiałem, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które często wkładają zabawki do ust.
Zabawki dla dwulatka
Dwuletnie dziecko nie tylko już potrafi chodzić, ale także wchodzić na schody i schodzić z nich, biegać, kopać i rzucać piłkę nie panując co prawda jeszcze nad jej kierunkiem, a także zbudować wieżę z kilku klocków, czy połączyć puzzle składające się z 2-4 kawałków. Dwulatek rozumie co się do niego mówi, buduje proste zdania, powtarza słowa nawet jeżeli nie rozumie jeszcze ich znaczenia i ku przerażeniu rodziców odkrywa słowo "nie":) Nie potrafi bawić się jeszcze z innymi dziećmi, ale chętnie im się przygląda. Dlatego zabawki dla dwuletniego dziecka nie tylko powinny utrwalać już zdobyte umiejętności, ale także rozwijać nowe.
Mądre zabawki dla dwulatka
Znając możliwości psychoruchowe oraz zdobyte już umiejętności dziecka dwuletniego starajmy się podsunąć mu zabawki, które nie tylko będą ładne, ale które przede wszystkim przykują uwagę dziecka i będą sprzyjać nowym funkcjom poznawczym dwulatka. Należy pamiętać również o tym, że każde dziecko rozwija się w swój indywidualny sposób, a różnica jednego czy dwóch miesięcy w tym wieku może być ogromną przepaścią w rozwoju wśród rówieśników. Dlatego nigdy nie porównujmy swojego dziecka do innych i nie formułujmy stwierdzeń, które mogłyby wskazywać, że inne dziecko potrafi robić coś lepiej, czy szybciej. Zamiast tego, cieszmy się prawidłowym i zdrowym rozwojem własnej pociechy i wspierajmy jej rozwój mądrymi zabawkami.
Drewniane kolejki
Drewniane kolejki, które dziecko może ciągnąć za sobą na sznureczku na spacerze albo kolejki z wagonikami składającymi się z elementów o różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu dziecko za każdym razem może tworzyć swoją wersję pociągu, rozwijając w ten sposób wyobraźnię i kreatywność.
Sortery, liczydła
Dwuletniemu dziecku warto podsunąć do zabawy sortery/układanki mające na celu dopasowanie odpowiednich kształtów do siebie. Mogą to być układanki w kształcie zwierzątek, figur, czy roślin. Podobnie przesuwanie przez dziecko kolorowych paciorków liczydła może nie nauczy jeszcze matematyki, ale z pewnością poprawi i rozwinie jego umiejętności manualne i koncentrację. Ponadto, pozwoli dziecku odkryć zależności między kolorem, kształtem i rozmiarem.
Klocki i puzzle
Dziecko w wieku dwóch lat potrafi już samodzielnie zbudować wieżę z kilku klocków i z jeszcze większym zapałem ją potem zburzyć, dlatego warto podsunąć je do zabawy. Podobnie puzzle, składające się z kilku dużych elementów są w stanie zainteresować dziecko i dać niesamowitą radość z ułożonego obrazka. Warto wybrać produkty z drewna, które są naturalne, ekologiczne i bardzo przyjemne w dotyku.