Opcje przeglądania

Pokój chłopca

Jaki powinien być pokój chłopca? Przede wszystkim funkcjonalny. Dla chłopców, w przeciwieństwie do dziewczynek, nie tyle ważny jest sam wygląd pokoju, lecz jego praktyczne urządzenie. Pokój chłopięcy powinien mieć wydzieloną przestrzeń do zabawy, w której będzie można rozsypać klocki, zbudować kolejkę czy rozstawić tor przeszkód. Pokój chłopaka najczęściej charakteryzuje się minimalistycznym designem, w którym najważniejsze jest, by mieć wszystko pod ręką. Przedstawiamy aranżacje pokoju dla chłopca z gotowymi zestawami mebli, dzięki którym każdy pokój będzie funkcjonalny i wyjątkowy.

Pokój dla chłopca

Pokój dla chłopca, w odróżnieniu od pokoju dla dziewczynki, nie musi obfitować w dodatki i dekoracje. Oczywiście jak najbardziej są one wskazane, ale tu liczy się ich praktyczne zastosowanie. Większość chłopców już od najmłodszych lat skupia się na poznaniu działania danego przedmiotu, na przykład rozkręcając go, niż na zastanawianiu się, na której półce go położyć by ładnie wyglądał. To praktyczne i minimalistyczne podejście do własnego pokoju w większości przypadków będzie proporcjonalnie wzrastać do wieku chłopca, osiągając apogeum w wieku nastoletnim.

Pokój dziecięcy dla chłopca

Projektowanie chłopięcego pokoju dziecięcego jest tak samo przyjemne i radosne gdy robimy to dla dziewczynki. Pokój małego chłopca może być pełen nawiązań do ulubionych bohaterów z bajek, postaci superbohaterów czy dyscyplin sportowych i związanych z nimi idoli. Plakat z Mistrzem Yodą powieszony na ścianie w pokoju dla chłopca zawsze wzbudzi podziw i uznanie kolegów, podobnie zresztą jak kolekcja figurek bohaterów Gwiezdnych Wojen czy Toy Story.

W pokoju dziecięcym dla chłopca bardzo ważna jest przestrzeń do zabawy. Miejsce, gdzie będzie można rozsypać klocki i budować wspaniałe budowle, rozłożyć tory dla kolejki lub tor wyścigowy dla samochodzików. Miejsce, w którym będzie można pobaraszkować z tatą (niezrozumiałe przez mamy tarzanie się po podłodze) co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i budowania więzi z rodzicem. Większość chłopców ma bardzo dużo energii, którą muszą rozładować. Dlatego warto wybrać dodatki do pokoju chłopięcego, które będą temu służyć. Jednym z nich jest ścianka wspinaczkowa dla dziecka, która poza wspomnianą funkcją upuszczania energii pozytywnie wpłynie na rozwój fizyczny dziecka oraz jego koordynację ruchową. Dla najmłodszych chłopców miejscem wspaniałej zabawy może być suchy basen z kulkami, który możemy rozłożyć w pokoju. "Balansowanie" wśród kolorowych kulek bardzo dobrze stymuluje zmysł równowagi i oczywiście dostarcza niesamowitych wrażeń z zabawy.

Meblując pokój dla chłopca pamiętajmy o wygodnym łóżeczku dla chłopca. Może to być łóżko domek lub łóżko piętrowe, które świetnie nadają się do aranżacji i stają się źródłem niezliczonych pomysłów na wspaniałą zabawę. Poza tym, na łóżku można oprzeć deskę balansującą lub deskorolkę i stworzyć super tor zjazdowy dla samochodzików.

Pokój chłopaka

Podobnie jak w pokoju dziecięcym dla chłopca, tak w pokoju młodzieżowym chłopaka liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Jeżeli chodzi o kolorystykę, mile widziane są wszelkiego rodzaju szarości, a nawet czernie. W oknach świetnie sprawdzą się rolety lub żaluzje, dzięki którym będzie można "zapanować" nad promieniami słonecznymi. Umeblowanie pokoju nastolatka ogranicza się praktycznie do wygodnego łóżka i biurka z jeszcze wygodniejszym fotelem lub krzesłem. I nie ma w tym nic dziwnego. Większość chłopców uwielbia grać na komputerze lub oglądać z kolegami relacje sportowe lub filmy za pośrednictwem serwisów streamingowych. Do tego jeszcze ostatnie lata zmusiły także nasze dzieci do nauki on-line, a tym samym wprowadziły dodatkowe godziny spędzone przy komputerze. Dlatego też bardzo często, biurko młodzieżowe w pokoju chłopaka przypomina prawdziwe centrum dowodzenia wyposażone w nowinki techniczne i gadżety elektroniczne.

Na szczęście, dla równowagi, dużo nastolatków interesuje się sportami, chce wyglądem przypominać swoich idoli sportowych i dlatego często w pokoju chłopaka można spotkać domowy sprzęt treningowy. Czy to w postaci ławeczki treningowej z hantlami, rowerka stacjonarnego czy "wioślarza". I znowu widać tu analogię do pokoju dziecięcego chłopca i rozładowania nadmiaru energii lub może bardziej w przypadku nastolatka - testosteronu. Dodatki i dekoracje do pokoju młodzieżowego chłopca praktycznie sprowadzają się do gadżetów elektronicznych i sprzętów sportowych. Jeszcze czasem może to być wygodna pufa, przypominająca wyglądem piłkę nożną lub do koszykówki, an której można wygodnie się rozsiąść grając na konsoli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl