Kategorie blog
Promocje
Łóżko Emma 90x200
Łóżko Emma 90x200
1 499,00 zł 1 107,00 zł
szt.
Szafa trzydrzwiowa Jane
Szafa trzydrzwiowa Jane
1 857,00 zł 1 628,00 zł
szt.
Komoda Jane II
Komoda Jane II
1 228,00 zł 1 080,00 zł
szt.
Szafa Mountains
Szafa Mountains
3 525,00 zł 3 321,00 zł
szt.
Komoda Mountains
Komoda Mountains
2 470,00 zł 2 325,00 zł
szt.
Biurko Mountains
Biurko Mountains
1 290,00 zł 1 212,00 zł
szt.
Regał Mountains duży
Regał Mountains duży
1 850,00 zł 1 744,00 zł
szt.
Regał Mountains mały
Regał Mountains mały
1 315,00 zł 1 237,00 zł
szt.
Szafa River
Szafa River
2 405,00 zł 2 267,00 zł
Komoda River
Komoda River
1 990,00 zł 1 876,00 zł
Szafa dwudrzwiowa Jane
Szafa dwudrzwiowa Jane
1 490,00 zł 1 213,00 zł
szt.
Szafa trzydrzwiowa Sem
Szafa trzydrzwiowa Sem
1 599,00 zł 1 382,00 zł
szt.

Wybieramy biurko dla chłopca

Wybieramy biurko dla chłopca

Jakie biurko dla chłopca będzie najlepsze? Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować w sklepie z meblami dziecięcymi? Przede wszystkim głównym wyznacznikiem jest płeć dziecka. Chłopcy mają inne wymagania niż dziewczynki. Zazwyczaj są praktyczniejsi i gustują w minimalistycznych aranżacjach. Takie samo powinno być ich biurko – funkcjonalne i proste. Przestawiamy kilka kwestii, dzięki którym przyszłym rodzicom będzie łatwiej podjąć decyzję w zakupie idealnego biurka dla swojego syna.

Biurko dla chłopca - na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze musimy się skupić na tym, jaka wielkość i kształt biurka będą odpowiednie i wygodne dla naszej pociechy. Przy biurku chłopiec będzie spędzać bardzo dużo czasu, dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy biurko pozwoli dziecku na zdrową i komfortową postawę.
W jakim miejscu powinniśmy ustawić biurko? Najważniejsze jest oświetlenie, dlatego musimy ustawić mebel tak, aby dostęp do światła dziennego był umożliwiony i w zależności od tego czy chłopiec pisze i rysuje prawą czy lewą ręką. Zasada jest następująca: lewy bok biurka osoby praworęcznej powinien być przy oknie, natomiast u leworęcznej do okna powinien przylegać prawy bok biurka. W większości domów (jak i w pracy) możemy zauważyć, że biurka są pod oknem, zwrócone do niego tyłem. Niestety jest to nieprawidłowe ułożenie i może szkodzić naszemu zdrowiu. Już od małego powinniśmy przyzwyczajać swojego synka do właściwej postawy i trybu życia.

Biurko szkolne dla chłopca

Chłopcy, którzy chodzą do szkoły, bardzo często część zadań domowych muszą rozwiązywać na komputerze. Najbardziej odpowiednie będą wystarczająco duże biurka dziecięce, w których laptop lub monitor komputera będą mogły być ustawione we właściwej odległości, czyli około 40-70 cm. Ekran nie może odbijać światła dziennego ani być na tle okna, ponieważ nasze dziecko może się nabawić problemów wzrokowych. Dlatego biurko ustawia się bokiem do okna.

Materiał - postaw na drewno

Dlaczego drewno jest idealnym materiałem? Niezależnie od przeznaczenia danego miejsca – czy jest to gabinet prezesa, nasze biuro domowe, pokój nastolatka czy dziecka – drewno w każdym przypadku spisze się na medal. Jest uniwersalne i gustowne – dla małych i dla dużych. Biurka drewniane charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Najlepiej jest wybrać biurka z litego drewna, które doda uroku każdemu pomieszczeniu. Do pokoju chłopca, dobrym wyborem będzie białe biurko drewniane, ponieważ nada ono pomieszczeniu ciepła i lekkości. Dzieci lubią jasne kolory, a takie biurko łatwo dopasujemy do wystroju całego pokoju.

Drewniane biurko jest stabilne i eleganckie. Może towarzyszyć chłopcu przez wiele lat, także w okresie nastoletnim. Jest przyjazne do pracy, a jeśli wybierzemy model wyposażony w szuflady, to będzie ono w stanie pomieścić wszystkie niezbędne dziecięce drobiazgi.
Biurko dla chłopca nauczy go jak zorganizować sobie pracę i uporządkować najbliższe otoczenie. Dzięki temu dziecko może się bardziej skupić na nauce i rozwijaniu swoich pasji. Dobrze dopasowane biurko pomoże mu w zachowaniu zdrowej postawy, podczas wykonywania różnych zajęć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl