Łóżko dla dziecka - co musisz wiedzieć przed zakupem?

0
Łóżko dla dziecka - co musisz wiedzieć przed zakupem?

Małe dzieci wymagają o wiele więcej snu, niż osoby dorosłe. Dlatego powinniśmy zainwestować w bardzo dobrej jakości łóżeczko, ponieważ będzie ono odgrywało najważniejszą rolę w ich pokoju. Wiele rodziców głowi się, jak wybrać odpowiednie łóżeczko dla swojej małej pociechy. Zwłaszcza, gdy jest ona w wieku, w którym wyrosła już z kołyski, ale też jest jeszcze za mała na łóżeczko dla większych dzieci. Jaki mebel wybrać dla rocznego dziecka, a jaki dla dwulatka czy trzylatka? Wybór nie będzie prosty.

Łóżko dla dziecka

Łóżeczko powinno zapewniać naszemu dziecku zdrowy sen i spokój. Przez ten czas musi się ono zrelaksować i maksymalnie wyspać, a wygodny mebel mu w tym pomoże. Jakim kryterium należy się kierować? Przede wszystkim wiekiem dziecka. Na początku powinno spać ono w małym łóżeczku. Będzie ono odpowiednie dla najmłodszych w okresie dorastania, jednak musimy się liczyć z tym, że dziecko może w miarę szybko z niego wyrosnąć. Takie łóżeczka możemy regulować, dzięki czemu dopasowujemy mebel do dziecka i dbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy. Łóżko nie może być ani za niskie, ani za wysokie, tak samo – nie za krótkie i nie za długie. Istotne również, z jakiego tworzywa wybierzemy mebel - z drewna czy z metalu? Oczywiście nie możemy zapomnieć o kwestiach estetycznych – oprócz bezpieczeństwa i funkcjonalności, łóżeczko naszej pociechy powinno być eleganckie i ładnie komponować się z pozostałymi elementami pokoju. Zobacz nasze łóżka dla dzieci

Łóżko dla rocznego dziecka

Przy zakupie łóżka dla niemowlaka, powinniśmy również pomyśleć o materacu i dopasować go do mebla. Na rynku mamy wiele materaców do wyboru, zarówno te z tańszych materiałów, np. pianki czy droższe i twardsze materace kokosowe. Tak samo jak materac dla dorosłego człowieka, materac dla rocznego dziecka nie powinien być ani za miękki, ani za twardy i zostać wyprodukowany z oddychającego materiału.

Łóżko dla dwulatka

Dla dwulatków, którzy potrafią już sami raczkować, siadać czy chodzić zostały zaprojektowane łóżeczka ze specjalnymi udogodnieniami dla nich. Powstały projekty w których dzieci, aby wyjść z łóżka, nie muszą przedostawać się przez barierkę - co najczęściej skutkuje głośnym upadkiem. Wiele modeli jest wyposażonych w specjalny mechanizm, za pomocą którego można wyjąć boczne pręty. Dzięki temu rozwiązaniu, mogą one samodzielnie wychodzić i wchodzić do łóżeczka, bez obaw że stanie im się krzywda – a bezpieczne dziecko, to spokojny rodzic.

Łóżko dla 3 latka

Standardowe wymiary łóżeczka dla maleństwa do 6. roku życia wynoszą 120x60/130x70/160x90. Od trzeciego, a w niektórych przypadkach nawet od drugiego roku życia dziecko powinno spać w standardowym łóżku. Z czego powinno być ono wykonane? Na rynku spotkamy rożne rodzaje materiałów począwszy od drewna, laminatu, skończywszy na metalu. Niektóre są z wbudowanymi szufladami, dzięki czemu możemy zaoszczędzić miejsce w pokoju.
Odważniejsi mogą zdecydować się na modele z różnymi bajkowymi motywami. Dla księżniczek znajdziemy mini zamki, karocę, a dla chłopców indiańskie namioty, wozy strażackie, domki na drzewie. Może nas ponieść fantazja, w końcu dzieciństwo jest tylko jedno - niech będzie magicznym czasem dla naszej pociechy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl